Переключиться на мобильную версию

Жінки краще розпізнають запах поту

Назад к разделу Техно
Американські вчені, дослідивши сприйняття запаху поту разом з іншими запахами у чоловіків та жінок, стверджують, що жінки розпізнають його виразніше, а чоловічі потовиділення складніше замаскувати.
Жінка за запахом обирає собі партнера
Жінка за запахом обирає собі партнера
zn.ua

Фахівці центру Монелл у Філадельфії, що займається дослідженнями в області смаку і запахів, запропонували чоловікам і жінкам оцінити силу запаху пахового поту - окремо і разом з іншими запахами, які підбиралися у залежності від їхніх здатностей перебивати запах поту.

Окремо запах поту розпізнавався однаково і чоловіками, і жінками. Однак коли додавався інший запах, для жінок тільки у двох випадках з 32 йому вдалося успішно перебити запах поту. Чоловіки в 19 випадках з 32 після додавання іншого запаху розпізнавали запах поту гірше.

Мова йде про так звані нюхові крос-адаптації - коли ніс звикає до одного запаху і стає менш чутливим до іншого.

У результаті дослідження також встановлено, що запах чоловічого поту складніше "замаскувати", ніж жіночий. Тільки 19% ароматів здатні знизити силу "букету чоловічої пахви" - для жіночого запаху цей показник склав 50%.

Піт несе у собі інформацію, яка має особливе значення для жінок

Один із учених, Чарльз Висоцькі, вважає, що піт несе у собі інформацію, яка має особливе значення для жінок. "Можливо, це пояснює той факт, що жінки особливо чутливі до запаху поту", - говорить Висоцькі.

Як вважає Леслі Кнапп, спеціаліст з медичної антропології Кембриджського університету, існують еволюційні причини, що пояснюють підвищену чутливість жінок до запаху.

За її словами, це може допомагати жінці вибирати собі партнера.

"Жінкам необхідні критерії, за якими вони вибирають партнера для відтворення потомства, тому що вони більше задіяні у репродуктивних процесах, - зазначає Леслі Кнапп. - Чоловіки ж менш розбірливі, вони можуть мати зв'язки з різними партнерами, у той час як жінка після зачаття "зав'язана" на дев'ять місяців".

Леслі Кнапп додала, що з точки зору еволюції для жінки більш бажано вступати у статевий зв'язок з тим чоловіком, чиї гени найбільш відрізняються від її, так як це дає можливість зробити більш здорове потомство.

Нагадаємо, більш ранні дослідження у США встановили, що у жінки, яка вдихає запах чоловічого поту, підвищується рівень гормонів і росте сексуальне збудження. Ще раніше американські біологи відзначили вплив запаху чоловічого поту на настрій жінки - на їхню думку, він допомагає їм заспокоїться і боротися зі стресом.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Мы в соцсетях
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь