Переключиться на мобильную версию

На Борнео виявлено нову популяцію орангутангів

Назад к разделу Техно
На індонезійському острові Борнео місцеві жителі повідомили вченим про невідому раніше велику популяцію орангутангів чисельністю до двох тисяч особин.
Всупереч прогнозам про вимирання виду, виявили велику невідому досі популяцію орангутангів
Всупереч прогнозам про вимирання виду, виявили велику невідому досі популяцію орангутангів
АР

Про це повідомляє ВВС.

За словами співробітника однієї з організацій із захисту природи в Індонезії Еріка Мейарда, "цих червоношерстних і потайливих приматів було виявлено у важкодоступному гірському районі".

Виявилося, що до цих місць у східній частині острова потрібно було добиратися протягом 10 годин на машині, ще п'ять годин на човні і ще кілька годин пішки.

У підсумку група вчених виявила на невеликій ділянці площею всього в кілька квадратних кілометрів більше двохсот сімей орангутангів.

Їм навіть вдалося поспостерігати за трьома з них - за матір'ю з дитинчатком і дорослим самців, який кидав у людей гілки з верхівки дерева.

Учені: У цьому районі стихійно утворився своєрідний "табір біженців" для орангутангів, і вони рятувалися від лісових пожеж

За словами вчених, цілком можливо, що в цьому районі стихійно утворився своєрідний "табір біженців" для орангутангів, і вони рятувалися від лісових пожеж, які вирували в окрузі.

Приблизно 2,5 тисячі квадратних кілометрів джунглів вціліли після того, як наприкінці 1990-х років місцеві власники плантацій і фермери почали випалювати ліс для розширення своїх земельних володінь.

Точне місцезнаходження цієї популяції приматів тримають в строгій таємниці, щоб вберегти район від небажаної уваги лісопромисловців і мисливців. Місцеві жителі допомагають екологам у захисті цих рідкісних тварин.

"Той факт, що ми до цього часу знаходимо нові популяції, вказує на те, що ми все ще маємо можливість врятувати цих приматів", - заявив Пол Хартман, голова фінансованої США програми з охорони орангутангів.

Природне середовище існування орангутангів в Індонезії та Малайзії - тропічні джунглі. Ці ліси інтенсивно вирубують для видобутку деревини та розчистки земель під пальмові плантації для виробництва пальмової олії.

В останні роки косметична промисловість та виробники біопалива різко збільшили попит на цю сировину.

Вважається, що на волі збереглося не більше 50 тисяч орангутангів.

Нагадаємо, у березні на острові Борнео було створено заповідник для орангутангів площею в два гектари для реабілітації поранених тварин, а також надання допомоги дитинчатам, які залишилися без батьків.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Мы в соцсетях
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь