Переключиться на мобильную версию

Книжковий відділ Amazon звинуватили в цензурі і гомофобії

Назад к разделу Техно
Автори і читачі книг шквально розкритикували провідний американський інтернет-магазин Amazon.com через десятки тисяч творів, вилучених адміністрацією сайту.
Amazon звинуватили в цензурі і гомофобії
Amazon звинуватили в цензурі і гомофобії
amazon.com

Amazon стверджує, що причиною зникнення 57 310 назв з рейтингових списків книг став комп'ютерний збій.

За заявою компанії, причиною стала помилка при складанні каталогів, однак і автори, і читачі звинуватили Amazon у спробі введення цензури: багато які із "зниклих" книг відрізняються "дорослим" змістом, у тому числі лесбійською та гомосексуальною тематикою.

До того ж, лише кілька днів тому незадоволеним користувачам порталу пояснювали, що книги були вилучені з пошуку та списків бестселерів "з урахуванням інтересів всієї клієнтської бази". А потім компанія відмовилася від цих слів, заявивши, що ніколи такої політики не проводила.

Як розповів Крейг Сеймур, автор книги Все, що я міг оголити: моє життя у стриптиз-клубах гей-Вашингтона, у лютому його поставили до відома про те, що його твір зі списків вилучено, оскільки класифікується як книга "для дорослих". У результаті книга зникла зі списків і не знаходиться у пошуку.

Джанет Уінтерсон, автор книги Апельсини - не єдиний фрукт, яка була вже відновлена у списках Amazon, сказала в інтерв'ю газеті Guardian: "Я взагалі терпіти не можу категоризації, по-моєму, це абсолютно зайве. Але якщо Amazon таким чином намагається винести якесь моральне судження, це вже серйозніше, і, зрозуміло, з таким підходом слід розібратися".

Гор Відал: Що за дитячі ігри? Чому б їм просто не спалювати ці книги?

У числі видалених опинилася і книга Місто і стовп Гора Відала, який щодо цього зауважив: "Що за дитячі ігри? Чому б їм просто не спалювати ці книги? Так було б ефективніше, і картинка по телебаченню була б відмінна".

Представники Amazon повідомляють, що робота по виправленню "неприємної помилки" вже ведеться.

Такі книги, як Місто і стовп Гора Відала і Моє горизонтальне життя Челсі Хендлер вже відновлені у списках читацьких симпатій, але цифри їхнього продажу до сих пір відсутні. Ці цифри важливі для авторів, оскільки впливають на те, як з'являються книги у результаті пошуку по сайту.

На адресу компанії складено петицію, яку на момент цієї публікації підписало близько 10 тис. користувачів. Вони вимагають від Amazon відповіді щодо того, що видається їм подвійним стандартом у підході до літератури.

Хоча початі Amazon заходи не означають, що книги вилучені з торгового обороту, вони серйозно впливають на продажі. Ця ситуація також демонструє, наскільки потужною силою стала Amazon у Книговидавничій справі: цей інтернет-магазин здатний як вивести книгу в бестселери, так і її "поховати".

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Мы в соцсетях
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь