Переключиться на мобильную версию

Корреспондент: Українські лікарі з подачі фармацевтів виписують пацієнтам непотрібні ліки

Назад к разделу Техно
Попит на ліки в Україні формують не реальні показники здоров'я громадян, а фармацевтичні компанії, які просувають свою продукцію за допомогою комісійних лікарям та агресивній рекламі, пише у свіжому номері журнал Корреспондент.

Перша десятка найбільш часто вживаних препаратів в Україні, і будь-якої із західних країн - абсолютно різні, в той час як за кордоном багато фармацевтичних "хітів" збігаються, зазначає видання.

За статистикою, українці найчастіше страждають від серцево-судинних недуг, але лідери продажів - кишково-шлункові препарати. Впродовж року співвітчизники витрачають понад $ 1 млрд на непотрібні ліки, вважає Віктор Чумак, директор Державного фармакологічного центру МОЗ. Однак це не допомагає: вони хворіють набагато частіше, ніж мешканці Західної Європи. І винною є не тільки довкілля та шкідливі звички, але й методи лікування, пише Корреспондент.

На відміну від української, головна особливість західної медицини - у більшості європейських країн лікарі, виписуючи ліки, керуються чіткими стандартами.

Так, наприклад, киянка Тетяна Косілова, яка поїхала жити в Німеччину, з подивом дізналася: без рецепта вона не може купити в аптеці ані антибіотики, ні протизаплідні таблетки. "Чоловік і дитина хворіють грипом. І днями лікар виписав рівно стільки антибіотиків, скільки потрібно для лікування", - розповіла вона Корреспонденту. Хоча ціни на ці препарати в Німеччині досить високі (упаковка - від 20 євро), зі своєї кишені Косілова дістає лише 25% цієї суми, решта - за рахунок медстрахівки. Тому і такі дбайливі страховики та медики.

На відміну від них вітчизняні ескулапи найчастіше перегинають палицю з призначенням препаратів. "Французький кардіолог після операції пропише 10% від того, що може запропонувати український лікар. Де є чіткі стандарти, все чіткіше", - підкреслює Ілля Ємець, директор Центру дитячої кардіології та кардіохірургії Міністерства охорони здоров'я, який працював у кардіоклініках Франції, Канади та Австралії.

При цьому все частіше українцям нав'язуються дорогі європейські препарати. Хоча багато вітчизняних аналогів за якістю не поступаються і коштують у кілька разів дешевше. Додатковий хаос створює діапазон цін на одні й ті ж імпортні пігулки, стверджує Корреспондент.

Тим часом закордонні лікарі, за спостереженнями Світлани Жук, головного акушера-гінеколога Державного управління охорони здоров'я Києва, не тільки жорстко контролюють призначення сильнодіючих препаратів, але все більше надають перевагу гомеопатичним засобам, створеним на основі трав, мінералів та інших природних компонентів.

Про особливості та кардинальної різниці західної та вітчизняної медицини, проблеми української охорони здоров'я та методи їх вирішення - читайте в журналі Корреспондент № 14 за 17 квітня 2009 року.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Мы в соцсетях
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь