Переключиться на мобильную версию

У європейських дівчат раніше починається статеве дозрівання

Назад к разделу Техно
Дослідження датських вчених показало, що статеве дозрівання дівчаток з Європи у порівнянні з попереднім десятиріччям починається в більш ранньому віці.

Вчені з Копенгагенської університетської клініки Ригсхоспиталет  під керівництвом доктора Лізе Аксгледе порівняли дві групи дівчаток у віці від 5 до 20 років. Одну з груп вивчали у 1991-1993 роках, другу - в 2006-2008.

У результаті дослідження вчені з'ясували, що груди у дівчаток з першої групи в середньому починали рости у віці 10,88 років, тоді як у дівчаток з другої групи - у віці 9,86 років. Вік початку менструації у дівчаток становив 13,42 і 13,13 років відповідно. У дівчат у віці від восьми до десяти років, які входили в групу 2006-2008 роки, дослідники виявили більш низький рівень жіночих статевих гормонів естрогену в порівнянні з їх ровесниками з групи 1991-1993 року.

На думку Лізе Аксгледе, однією з причин раннього статевого дозрівання може бути вплив естрогеноподобних речовин. Однак концентрація цих речовин, що постійно змінюється, ускладнює вивчення їх впливу на організм. Доктор Аксглед додала, що, незважаючи на ранній початок статевого дозрівання, воно відбувається у відносно нормальному для дівчаток віці.

Раніше аналогічну тенденцію для дівчаток із США виявили американські вчені.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь