Переключиться на мобильную версию

На грип A/H1N1 захворіло більше тисячі людей по усьому світу

Назад к разделу Техно
Число офіційно підтверджених випадків захворювання на грип A/H1N1 у світі складає 1003, - повідомила у понеділок глава Всесвітньої організації охорони здоров'я Маргарет Чен, звертаючись до делегатів спеціальної сесії Генасамблеї ООН по відеозв'язку зі шта.
Захворювання на грип A/H1N1 зареєстровано у 20 країнах світу
Захворювання на грип A/H1N1 зареєстровано у 20 країнах світу
AP

За її словами, захворювання зареєстровано у 20 країнах світу, однак становище є не настільки драматичним, щоб очікувати катастрофічних наслідків.

"Немає жодних ознак того, що ми зіткнулися з тією самою ситуацією, що і у 1918 році", - сказала Чен, маючи на увазі епідемію грипу, жертвами якої стали десятки мільйонів осіб.

Від пандемії іспанки, викликаної вірусом H1N1, у 1918-1920 роках серйозно постраждало від 20 до 40% населення Землі, вона охопила Іспанію, Швейцарію, Португалію, Королівство Сербів, Хорватів і Словенців (майбутню Югославію), Грецію, Великобританію, Німеччину, Данію, скандинавські країни, держави Північної Африки та інші. За найскромнішими підрахунками, хвороба забрала більше 20 мільйонів життів.

Як повідомив у понеділок генеральний секретар ООН Пан Гі Мун, гендиректор ВООЗ поінформувала його, що організація не планує підвищувати загрозу пандемії нового різновиду грипу до максимального, шостого рівня, якщо масштаби епідемії залишаться незмінними.

ВООЗ 29 квітня підвищила рівень загрози глобальної епідемії грипу з 4 до 5 за шестибальною шкалою.

Водночас інший представник ВООЗ, Дік Томпсон, сказав у понеділок, що організація не повинна відкидати жодної можливості, зокрема підвищення рівня загрози пандемії, і її подальші дії будуть залежати від того, як буде розвиватися ситуація зі спалахом грипу A/H1N1.

Пан Гі Мун також повідомив, що протягом найближчих двох тижнів він планує скликати у Женеві зустріч донорів і керівників приватних компаній, щоб переконатися, що у країн світу є усі ресурси, щоб протистояти можливій пандемії нового грипу.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь