Переключиться на мобильную версию

Африканське озеро Вікторія заросло водоростями, які убивають рибу

Назад к разделу Техно
У одній із заток африканського озера Вікторія зафіксований спалах розмноження морських водоростей, токсини яких почали вбивати рибу, а запах змусив відпочивальників покинути берег. Про це пише місцева газета New Vision.
Рибу в озері Вікторія убивають водорості
Рибу в озері Вікторія убивають водорості
segodnya.ua
"Затока, що розташована за декілька метрів від головної дороги до міста Ентеббе (Уганда), була улюбленим місцем для відпочивальників зі столиці, однак ті, хто прийшов туди минулих вихідних, не змогли витримати запаху тухлих яєць, який виділяють дані водорості, тож їм довелося покинути берег водойми", - повідомили місцеві жителі.

Крім того, рибалки поскаржилися на різке зниження улову, тоді як на поверхні води плавала мертва риба, або та, що помирала від задушення морськими водоростями. У свою чергу співробітники Національної служби управління навколишнім середовищем зазначили, що морські водорості часто з'являються в озері у невеликих кількостях, однак починають швидко та неконтрольовано зростати, коли озеро забруднене органічним сміттям.

"Цей бур'ян потягом останніх трьох років був для нас проблемою - він є загрозою для здоров'я, для виловлювання риби та відпочинку. Вторгнення водоростей вбиває рибу, у людей починається свербіж шкіри. Уночі морські водорості вибирають кисень із води, від чого риба задихається. Крім того, похідними їхньої життєдіяльності є токсини. Таку воду небезпечно пити навіть попередньо її перекип'ятивши ", - йдеться у повідомленні місцевої влади.

До цього часу джерело забруднення, яке привело до розмноження водоростей не встановлено.

Між тим, раніше вчені зі США висновували, що багатоклітинні прісноводні водорості здатні об'єднуватися на поверхні води і здійснювати спільні рухи на зразок танцю за рахунок створюваних ними потоків, що дозволяє їм більш ефективно розмножуватися.
Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь