Переключиться на мобильную версию

Російський астроном оцінив ймовірність зіткнення Сонячної системи із зіркою

Назад к разделу Техно
Розрахунки, проведені російським астрономом Вадимом Бобильовим з Пулковської обсерваторії, свідчать про те, що через півтора мільйона років в околицях Сонячної системи опиниться гостя - зірка Gliese 710.
Сонячна система зблизиться з Gliese 710 в найближчі 1,5 мільйона років
Сонячна система зблизиться з Gliese 710 в найближчі 1,5 мільйона років
sciencereview.org

Як повідомляє науковий журнал Astronomy Letters, де опубліковані розрахунки вченого, зараз Gliese 710 - зірка-оранжевий карлик - знаходиться на відстані 63 світлових років у сузір'ї Змії.

"Не можна говорити, що одна зірка вріжеться в іншу. Така подія майже неможлива. Але під час зближення гравітаційне поле зірки, яка проходить, може впливати на об'єкти в Сонячній системі. Наприклад, це може викликати кометний дощ, який може досягти області планет-гігантів", - сказав учений в інтерв'ю телеканалу Russia Today.

Астроном використовував дані з європейського космічного зонда Гіппарх, який визначив швидкості і положення близько 100 тисяч зірок на околицях Сонячної системи. Він визначив дев'ять нових зірок, які буд
уть зближуватися з Сонцем, і виявив, що один з них пройде настільки близько, що зможе вплинути на тіла нашої планетної системи.

"Наші статистичні підрахунки говорять, що Gliese 710 має не тільки високу ймовірність проникнути в хмару Оорта, але також ненульову ймовірність проникнення в область, де дія зірки
, яка проходить, на об'єкти поясу Койпера буде значною", - йдеться в статті.

Хмар
ою Оорта називають велику область за межами орбіти Плутона, де знаходяться замерзлі ядра комет, а в поясі Койпера знаходяться численні плутоіди - карликові планети. Вторгнення зірки в цю область може привести до різкої зміни орбіт комет, появі нових.

Зі слів Бобильова, ефект від наближення Gliese 710 не буде катастрофічним. Зазначимо, що маса цієї зірки складає всього 0,6 маси Сонця.

Нагадаємо, раніше провідні вчені, що працюють під егідою ООН, закликали міжнародне співтовариство розробити програму протистояння реальн
ій небезпеці, яка виходить від космічних тіл.

Як відомо, в 2029 році астероїд Апофіс діаметром 350 метрів пройде приблизно
за 30 тисяч кілометрів від Землі. При цьому він може змінити свою орбіту так, що при наступному зближенні з Землею в 2036 році зіткнеться з нею, що призведе до перетворення в пустелю території, яка приблизно дорівнює Франції.Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Мы в соцсетях
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь