Переключиться на мобильную версию

Наприкінці вересня закриють американський колайдер Теватрон

Назад к разделу Техно
Міністр енергетики США Стівен Чу заявив, що наприкінці вересня колайдер Теватрон буде закритий. Цю подію він назвав природним процесом.

За його словами, коллайдер застарів, а європейський Великий адронний колайдер (ВАК) значно кращий за своїми показниками. "Цей американський прискорювач закриють, зупинять у зв'язку з тим, що ВАК у ЦЕРНі набагато кращий за своїми показниками, дає значно більше інформації, і потреби в Теватроні більше немає. Це цілком природний еволюційний процес, коли старий прискорювач не застосовується, і доводиться працювати з новим. Прискорювач у ЦЕРНі набагато кращий", - сказав Чу, який до свого призначення на пост голови Міненерго робив кар'єру фізика - він очолював Національну лабораторію в Берклі.

Теватрон 30 вересня вимкнуть назавжди після 28 років роботи.

Теватрон (Tevatron) - протон-антипротонний колайдер, кільцевий прискорювач, у якому стикаються пучки протонів і антипротонів, був побудований у 1983 році. До запуску Великого адронного колайдера в передмісті Женеви він був найпотужнішим у світі - енергія зіткнень у ньому становила близько 2 тераелектронвольт (ТеВ - від цієї одиниці виміру він і отримав свою назву).

Роботу прискорювача планували завершити в кінці 2011 фінансового року, що погоджували із пуском ВАКу, оскільки вже зараз європейський прискорювач вийшов на енергію в 7 тераелектронвольт, а його проектна енергія становить 14 ТеВ.

Багато фізиків закликали продовжити роботу Теватрона до 2014 року, адже у багатьох аспектах може доповнити роботу ВАКу. Згідно з оцінками керівництва Фермілабі, продовження терміну роботи Теватрона, за умови, що лабораторія "затягне паски", потребувало б додатково близько 35 мільйонів доларів на рік протягом чотирьох років.

Однак у січні 2011 року міністерство енергетики США через складну фінансову ситуацію відмовилося продовжити термін роботи колайдера.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (3)
Отсортировать по дате Вниз
Andrey20011    13.10.2011, 12:57
Оценка:  +1
Andrey20011
Стройте-стройте, всё равно донецкие заберут.
DocOleg  (аноним)  13.10.2011, 12:44
Оценка:  -1
DocOleg
в быдлорегионе грядет падение цен - мировой бренд сдает шикарные номера по ценам сараев в быдлорегионе.
VV25    13.10.2011, 12:31
Оценка:  +1
VV25
Держитесь всевдоотели с европейскими ценами - к вам идут мировые бренды!
Реклама
Мы в соцсетях
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь