Переключиться на мобильную версию

Григорій Перельман, що довів гіпотезу Пуанкаре, відмовився стати академіком РАН

Назад к разделу Техно
Російський математик Григорій Перельман, що довів гіпотезу Пуанкаре, так і не відповів ініціаторам його висунення в академіки Російської академії наук.
Перельман відмовився бути академіком РАН
Перельман відмовився бути академіком РАН
АР

"На наші телеграми і телефонні дзвінки він не відповів. Сам спроб із нами зв'язатися він не робив", - повідомив представник петербурзького відділення Математичного інституту імені Володимира Стєклова, який запропонував висунути в академіки Перельмана.

"Висуватися від нас у РАН він не буде", - підкреслив співрозмовник агентства.

Варто зазначити, що списки кандидатів в академіки РАН повинні бути підготовані до 4 жовтня.

Нагадаємо, що наприкінці квітня в інтернеті з'явилися фрагменти першого інтерв'ю видатного російського математика Григорія Перельмана, який довів гіпотезу Пуанкаре, що до цього довгий час залишалася загадкою для вчених усього світу. У своєму інтерв'ю вчений розповідає, чому відмовився від премії у мільйон доларів, присудженої йому інститутом Клея.

Гіпотеза, за яку Перельману американський інститут присудив премію, була сформульована французьким математиком Анрі Пуанкаре у 1904 році. У 2002 році Перельман опублікував в інтернет-архіві роботу у 30 сторінок, у якій був доказ гіпотези. Однак публікувати результати у науковому журналі він так і не став.

У 2006 році за доведення гіпотези Пуанкаре Перельману була присуджена медаль Філдса, найбільш значуща нагорода за досягнення в галузі математики, яку також називають математичною Нобелівською премією. Однак він відмовився і від неї.

Перельман деякий час працював у США. Потім у 1996 році повернувся до Санкт-Петербургу, де працював у математичному Інституті Стєклова. Відмова інституту продовжувати роботу з ученим у 2004 році, за словами його знайомих, стала причиною особистої кризи Перельмана і сумнівів у власному професіоналізмі.

Незважаючи на те, що за ці кілька років росіянин став одним із найзнаменитіших математиків світу, він продовжує вести самітницький спосіб життя.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Мы в соцсетях
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь