Переключиться на мобильную версию

День Землі і весняного рівнодення: у Північній півкулі настає астрономічна весна

Назад к разделу Техно
20 березня о 13:02 за Києвом настане весняне рівнодення, а в світі сьогодні відзначають День Землі.
Сьогодні настане астрономічна весна
Сьогодні настане астрономічна весна
АР

Рівноденням називається час, коли центр Сонця в своєму видимому русі по екліптиці перетинає небесний екватор.

У цей час Земля перебуває в такому положенні до Сонця, коли обидві півкулі, від екватора до полюсів, нагріваються відносно однаково. Це відбувається два рази в році: в день весняного рівнодення і в день осіннього рівнодення.

Весняне рівнодення настає, коли Сонце переходить з південної півкулі небесної сфери в північну.

Внаслідок того, що проміжок часу між двома послідовними проходженнями Сонця через ту ж точку рівнодення (тропічний рік) не збігається із тривалістю календарних років, моменти рівнодення рік у рік переміщаються відносно початку календарної доби. У простій рік моменти рівнодення наступають на 5 годин 48 хвилин 46 секунд пізніше, ніж у попередній, а у високосний - на 18 годин 11 хвилин 14 секунд раніше; тому моменти рівнодення можуть припадати на дві сусідні календарні дати.

У 2000-х роках день весняного рівнодення тричі припадав на 21 березня - в 2003, 2007 і 2011 роках. В інші роки весняне рівнодення наставало 20 березня.

З дня весняного рівнодення пори року по півкулях міняються, в Південній півкулі Землі настає астрономічна осінь, а в Північній - астрономічна весна, яка триває до дня літнього сонцестояння (21 червня).

День Землі

Світова спільнота в день весняного рівнодення відзначає День Землі.

Традиція святкування Дня Землі була закладена Джоном Макконеллом, бізнесменом і видавцем, творцем прапора Землі. Він представив проект святкування Дня Землі на конференції ЮНЕСКО з питань навколишнього середовища в листопаді 1969 року. Керівництвом міста Сан-Франциско була видана Декларація про День Землі, і 21 березня 1970 року вперше було організовано вшанування цього дня.

У 1971 році Організація Об'єднаних Націй (ООН) прийняла документ Прокламація Дня Землі, в якому зазначалося, що нове бачення Землі виникло тоді, коли астронавти і космонавти побачили й розповіли світу, наскільки гарна наша чудесна блакитна планета - будинок всього людства.

У цей день щорічно в штаб-квартирі ООН в Нью-Йорку звучить Дзвін Миру. Він починає дзвонити точно в момент початку весняного рівнодення. Сенс цієї церемонії полягає в тому, щоб протягом хвилини, поки дзвонить Дзвін Миру, люди подумали про те, що вони повинні зробити, щоб зберегти нашу планету, усвідомити себе її громадянами й поліпшити життя всього живого на Землі.

Матеріал підготовлений Корреспондент.net з відкритих джерел

Эта же новость на Корреспондент
Комментариев (0)
Реклама
Мы в соцсетях
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь