Переключиться на мобильную версию

Американці пришвидшили бездротовий зв'язок

Назад к разделу Техно
Спеціалісти з Технологічного інституту Джорджії створили CMOS-чіп, здатний збільшити швидкість бездротової передачі даних до декількох гігабіт на секунду.
Пристрій оснащено радіопередавачами із вбудованою антеною
Пристрій оснащено радіопередавачами із вбудованою антеною
cpn.canon-europe.com

Він працює на частоті 60 гігагерц, повідомляє Electronista.

Пристрій оснащено радіопередавачем із вмонтованою антеною. А енергоспоживання цього бездротового передавача дорівнює 100 міліват.

Швидкість передачі даних чипа залежить від відстані. Наприклад, якщо від передавача до приймача один метр, то швидкість передачі даних складе 15 гігабіт на секунду. Швидкість передачі даних знижується до десяти і п'яти гігабіт при збільшенні відстані до двох і п'яти метрів відповідно.

Передбачається, що CMOS-чип буде мати великий успіх на ринку побутової електроніки. Наприклад, він зможе замінити дроти, які поєднують DVD-програвач з телевізором або комп'ютер із зовнішнім жорстким диском.

Судячи з невеликої відстані, на якій тестувалася передача даних новим чипом бездротового зв'язку, найближчим його конкурентом буде технологія Bluetooth. У даний час вона працює на частоті 2,4 гігагерца і дозволяє передавати дані на відстань до ста метрів. Максимальна швидкість передачі - три мегабіта на секунду.

Раніше також повідомлялося, що в середині 2009 року з'явиться нова версія технології Bluetooth, яка дасть можливість збільшити швидкість передачі даних у сто разів. Вона буде працювати в поєднанні з Wi-Fi мережами або широкосмуговим зв'язком UWB.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь