Переключиться на мобильную версию

Ремонт Великого адронного колайдера продовжує дорожчати

Назад к разделу Техно
Вартість ремонту Великого адронного колайдера може зрости майже на третину, заявив новий голова CERN Рольф-Дітер Хойєр.
Вартість ремонту Великого адронного колайдера може зрости
Вартість ремонту Великого адронного колайдера може зрости
cachefly.net

Хойєр вступив на посаду першого січня 2009 року. В інтерв'ю швейцарській газеті Sonntag він заявив, що дозволить незалежним експертам перевірити колайдер перед повторним запуском, який поки що заплановано на кінець літа 2009 року.

За словами Хойєра, персонал, який довго працює із прискорювачем, може просто не помічати недоліків, які помітно зі сторони. При цьому голова CERN підкреслив, що зовнішні перевірки не повинні розцінюватися як ознака недовіри до персоналу.

У цілому Хойєр обіцяв, що проводитиме більш обережну політику в плані експериментів, ніж його попередник.

Нагадаємо, запуск Великого адронного колайдера відбувся 10 вересня 2008 року. Усього через дев'ять днів роботу прискорювача було припинено через аварію в системі охолодження. Дуговий розряд дефектного електричного контакту пробив ємність із рідким гелієм, що призвело до попадання в тунелі декількох тонн гелію.

Великий адронний колайдер є найбільшим у світі прискорювачем елементарних частинок. Довжина кільця прискорювача складає 27 кілометрів. Енергії пучків, яких що досягаються в цьому пристрої, повинні допомогти дослідникам відповісти на фундаментальні питання, що стосуються походження Всесвіту. Деякі люди побоюються, що робота прискорювача на повній потужності (якої йому не вдалося досягти восени 2008 року) може привести до кінця світу. Вчені спростовують це твердження, яке широко обговорюють у ЗМІ.

Вартість ремонту прискорювача раніше оцінювалася у $ 29 млн.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь