Переключиться на мобильную версию

IBM створить найпотужніший 20-петафлоповий суперкомп'ютер

Назад к разделу Техно
Компанія IBM планує створити суперкомп'ютер Sequioa, потужність якого складе 20 петафлоп (квадрілліон операцій за секунду) для Ліверморської національної лабораторії міністерства енергетики США.
IBM створить найпотужніший 20-петафлоповий суперкомп'ютер
IBM створить найпотужніший 20-петафлоповий суперкомп'ютер
faki.fizteh.ru

За даними видання, Sequioa буде містити 1,6 млн. процесорів. Об'єм оперативної пам'яті системи становитиме 1,6 терабайт. Площа, яку буде займати Sequioa, становитиме 318 квадратних метрів.


Передбачається, що суперкомп'ютер Sequioa запустять у 2012 році. Він буде використовуватися для вивчення ядерної зброї, зокрема, для моделювання її випробувань.


Представники IBM підкреслюють, Sequioa може використовуватися і в мирних цілях. Зокрема, цей суперкомп'ютер здатний моделювати погодні зміни на 40 разів швидше ніж  теперішні системи. Для моделювання землетрусу йому знадобитися на 50 разів менше часу, ніж сучасним обчислювальним комплексам.  


Зараз найпотужнішим суперкомп'ютером у світі є IBM Roadrunner, продуктивність якого складає 1105 петафлоп. До його створення найпотужнішим комп'ютером був IBM Blue Gene / L.
Крім того, в листопаді 2008 року в США був запущений ще один суперкомп'ютер з продуктивністю вище петафлопа - Jaguar.


У 2011 році запустити петафлоповий суперкомп'ютер мають намір китайці. Зараз у Піднебесній розроблений комп'ютер Шугуан-5000, обчислювальна потужність якого становить понад 100 трильйонів операцій за секунду.

 

 

 

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Мы в соцсетях
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь