Переключиться на мобильную версию

Кучма прогнозує подальше погіршення відносин із Росією

Колишній Президент України Леонід Кучма прогнозує подальше погіршення українсько-російських відносин у результаті газового конфлікту.
Відносини із Росією погіршаться,- прогнозує Кучма
Відносини із Росією погіршаться,- прогнозує Кучма
wikipedia.org

Про це він повідомив в інтерв'ю газеті 2000.

"У цій газовій війні обидві наші сторони зазнали втрат: економічних, політичних, моральних та інших. Україна втратила в обсягах промислового виробництва, насамперед у металургії, хімічній промисловості. Росія втратила у збуті газу. Називають цифру - до 2 млрд. дол. - втрати Газпрому. Зменшилися бюджетні надходження", - зазначив Кучма.

На його думку, "після цього конфлікту українсько-російські відносини стануть прохолоднішими, жорсткішими, формальнішими". Він наголосив, що тональність цих відносин уже була продемонстрована на переговорах.

"Крім того, вона вже закладена у документах. Я маю на увазі контракти і перш за все ті санкції, які там закладені. Прохолодне ставлення не обмежиться газовою сферою. Це поширюється і на не менш важливі для України сегменти: торговельні відносини, коопераційні відносини, зокрема в авіаційній сфері, в інфраструктурному-транзитних проектах", - сказав Кучма.

Також він закликає чинного Президента Віктора Ющенка та уряд до узгоджених дій у боротьбі з економічною кризою.

За словами екс-президента, нинішня економічна криза з кризою 1998 року має і певну подібність, і великі відмінності.

"Подібність полягає у тому, що обидві кризи пов'язані зі світовими процесами. Але великі відмінності в тому, що у 1998 році Україна утримала кращу позицію, ніж багато інших країн, а у 2009 році, за всіма прогнозами, вона впаде нижче за всіх сусідів. Зрозумійте мене правильно, я дуже не хочу цього. Але IV квартал 2008 р. уже це показав: спад ВВП та промисловості у нас найбільший серед країн Європи та Азії", - заявив Кучма.

Він зазначив, що "у 1998 році фінансова криза вдарила, коли Україна тільки-но виходила із радянської епохи, після розвалу єдиної економічної системи, дуже виснажена і ослаблена, з деформованою структурою, з нульовими резервами НБУ".

Водночас, у 2008 році економіка України, на думку Кучми, впала у кризу з дуже високого рівня економічного зростання (2004 рік - зростання ВВП 12,1%, 2007 рік - 7,6%). "Це вже суто український характер кризового падіння економіки. Складається враження, що робота уряду спрямована не на спасіння (як у 1998 році), а на зіштовхування економіки у прірву. Так і хочеться сказати: "Зупиніться, ради бога! Візьміться за розум, припиніть хоча б на деякий час чвари, рятуйте економіку, країну та людей", - заявив колишній президент.

"Звичайно, готових рецептів на всі випадки життя не буває. Але згадаємо, що у 90-і Президент і уряд діяли злагоджено, спільно визначали пріоритети, вибудовували відносини з парламентом, як би складно це часом не було", - зазначив Кучма.

"А де не вдавалося домовитися, президент всю повноту відповідальності брав на себе і не перекладав її на уряд та парламент", - додав він.

Як повідомлялося, Кучма заявив, що не згодний із політикою, яку веде українська влада у газовому конфлікті з Росією.

Газ є великою політикою, яку Росія стовідсотково використовує у відносинах і з Україною, і з ЄС, - вважає Кучма.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь