Переключиться на мобильную версию

Фаїну веде американський Масон

Судно Фаїна, яке звільнено із полону сомалійських піратів, напередодні о 22:00 за київським часом почало самостійний рух по курсу до Кенійського порту Момбаса. На борту корабля спецназ ВМС США, крім того суховантаж супроводжує американський корабель Масон.
Судно почало самостійний рух
Судно почало самостійний рух
АР

Як повідомила Ванникова, після дозаправки Фаїни необхідною кількістю легкого пального з борту океанського буксира ВМС США Катавба екіпажу вдалося запустити дизель-генератор, що дозволило відновити працездатність систем життєзабезпечення судна, навігаційного обладнання та засобів зв'язку.

Команда Фаїни завершила підготовку головного двигуна до роботи у штатному режимі, і 6 лютого близько 22:00 (за київським часом) судно почало самостійне рух по курсу до Кенійського порту Момбаса під охороною американського корабля Масон, зазначила Ванникова.

Станом на ранок, 7 лютого, швидкість руху Фаїни становить близько 3-4 вузлів на годину. "З метою забезпечення безпеки екіпажу Фаїни на борту судна продовжують перебувати бійці підрозділу спецпризначення ВМС США.

Прес-секретар Президента підтвердила, що за результатами проведення медичного огляду стан здоров'я моряків задовільний. "Усі вони висловили готовність продовжити виконання рейсу. На судно доставлено запаси продуктів харчування і питної води на п'ять діб, а також білизну", - зазначила Ванникова.

Як повідомлялося, за попередньою інформацією прибуття Фаїни в Кенійський порт Момбаса очікується 9 лютого. Президент Віктор Ющенко доручив забезпечити повернення додому членів екіпажу судна Фаїна і планує зустріти їх особисто.

Також учора, 6 лютого, пірати заявили, що "були ситі по горло Фаїною" і навіть розглядали можливість звільнення судна без викупу, але їм були потрібні гроші, щоб сплатити витрати на сигарети, їжу і прохолодні напої.

5 лютого борт Фаїни покинули всі пірати. 4 лютого сомалійські пірати отримали 3,2 мільйона доларів викупу за українське судно Фаїна і пообіцяли звільнити судно протягом кількох годин

Судно Фаїна було захоплено піратами 25 вересня минулого року біля берегів Сомалі. На борту судна перебувало 17 громадян України, 3 росіян і один громадянин Латвії. Незабаром капітан судна, громадянин РФ, помер. На борту Фаїни перевозилися 33 танки Т-72, гранатомети, зенітні установки і боєприпаси, які Україна продала Кенії.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь