Переключиться на мобильную версию

Ющенко назвав неприпустимими домовленості Тимошенко з Росією про кредит

Президент України Віктор Ющенко називає неприпустимим кулуарні домовленості уряду України про відкриття в Росії кредитної лінії.
Ющенко називає неприпустимим кулуарні домовленості
Ющенко називає неприпустимим кулуарні домовленості
Фото Миколи Лазаренка

Про це заявила прес-секретар глави держави Ірина Ванникова сьогодні на брифінгу, оголошуючи позицію Президента щодо намірів уряду отримати у Росії кредит у сумі 5 млрд. доларів.

Ванникова заявила, що, на думку Президента, цей "кулуарний візит делегації уряду України в Росію" відбувався із порушенням вітчизняних правових норм, які регламентують ведення міжнародних переговорів. Вона зазначила, що Президент не стверджував директив на ці переговори і не отримував від уряду відповідних документів.

"Глава держави вважає неприпустимою ситуацію, коли стратегічні для життя країни питання вирішують кулуарно, із порушенням встановлених правових норм і з явними ознаками корупції", - сказала прес-секретар.

Вона зазначила, що Президенту відомо тільки про технічне завдання групи переговорів. Він вважає неприпустимим поєднувати отримання Україною кредиту із ратифікацією договору про "нульовий варіант" і з долею вітчизняної ГТС, зазначила Ванникова.

При цьому вона нагадала, що "нульовий варіант" передбачає, що Росія бере на себе всі борги Радянського Союзу, водночас, Україна відмовляється від своїх претензій на будь-яку власність СРСР, в тому числі, і за кордоном.

"Президент закликає до зваженості та прозорості у питаннях зовнішніх запозичень. Він звертає увагу на те, що державні борги будуть віддавати не чиновники, які їх отримують, а український народ, у першу чергу, молоде покоління", - сказала Ванникова.

Як повідомлялося, Росія дала згоду кредитувати Україну для покриття дефіциту держбюджету, повідомила прем'єр-міністр України Юлія Тимошенко.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь