Переключиться на мобильную версию

Викуп за Фаїну намагалися викрасти

У ході спецоперації зі звільнення з полону сомалійських піратів судна Фаїна була зроблена спроба захопити літак, що перевозив гроші для викупу.

Про це повідомив керівник зовнішньої розвідки України Микола Маломуж.

Літак, який летів з України в Кенію, змушений був дозаправлятися на території Сомалі, де в останній момент при зльоті після заправки була зроблена спроба захопити літак, повідомив Маломуж. Однак в останній момент літак все-таки злетів.

Гроші до Фаїни доставив невеликий літак - такими були умови піратів, повідомив він.

У свою чергу сторона, яка привезла гроші, висунула свої умови. Перед тим, як гроші були передані, вся команда піратів вишикувалася на судні. Гроші скинули на парашутах у двох контейнерах у море.

Як зазначив пізніше Вадим Альперін, в Кенію гроші везли на літаку Челенджер, в якому було п'ятеро осіб, у тому числі екіпаж, судновласник і співробітники розвідки України.

Після того, як гроші було доставлено в Кенію, за словами Альперіна, з Кенії гроші вже доставляли на судно на маленькому спортивному літаку, в якому було троє осіб.

Маломуж також повідомив, що в ході переговорів на піратів з різних країн чинився тиск. "Зараз не можу сказати вам конкретно, але відтік був навіть з України. Ті, хто чинив тиск на піратів, були зацікавлені, щоб викуп не був переданий, говорили про те, що в української сторони немає коштів, що Україна може здійснити і спеціальну операцію зі знищення піратів, і тому переговори з ними треба припиняти", - відзначив він. В результаті, за словами Маломужа, переговори припинялися.

"Потужні сили, ми про них не говоримо, але реально знаємо, що тиснули не лише на піратів, але й на лідерів кланів", - сказав Маломуж.

Як повідомлялося, 4 лютого сомалійські пірати отримали 3,2 мільйона доларів викупу за українське судно Фаїна і пообіцяли звільнити сухогруз упродовж кількох годин. 5 лютого борт Фаїни покинули всі пірати.

Судно Фаїна було захоплене піратами 25 вересня минулого року біля берегів Сомалі. На борту сухогрузу перебувало 17 громадян України, 3 росіянина і один громадянин Латвії. Незабаром, капітан судна, громадянин РФ, помер. На борту Фаїни перевозилося 33 танки Т-72, гранатомети, зенітні установки і боєприпаси, які Україна продала Кенії.

Моряків оглянули американські військові медики, їх забезпечили їжею і водою.

Громадяни України, Росії та Латвії, що входять в екіпаж Фаїни, вирішили летіти разом одним рейсом на Київ з Кенії.

11 лютого, з аеропорту Бориспіль в Кенійський порт Момбаса відбув президентський спецлітак з українською делегацією, який доставить в Україну моряків з корабля Фаїна. Президент Віктор Ющенко зустріне членів екіпажу Фаїни в Києві.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь