Переключиться на мобильную версию

Рада вирішить, чи можна українцям вільно купувати пістолети

Верховна Рада зареєструвала законопроект, що пропонує дати дозвіл громадянам, що досягли 21 року, на придбання, зберігання і використання зброї травматичної дії.
Пістолети можуть стати доступними усім громадянам
Пістолети можуть стати доступними усім громадянам
talks.guns.ru

Як пише видання, у парламенті зареєстровано законопроект Про обіг зброї невійськового призначення, який передбачає, зокрема, розширення кількості громадян, які мають право на придбання, зберігання і використання зброї для самооборони.

Зокрема, пістолети та револьвери для відстрілу еластичних куль несмертельної дії, згідно із документом, можуть стати доступними для кожного громадянина, який досяг 21 року.

Газета пише, що зараз пістолети для відстрілу куль травматичної дії доступні вузькій категорії осіб, до якої відносяться держслужбовці, журналісти та народні депутати, члени добровільних народних дружин, співробітники правоохоронних органів, судів і члени їх сімей.

Для отримання дозволу на придбання зброї, згідно із проектом закону, претендент повинен подати в органи внутрішніх справ за місцем проживання медичну довідку про те, що стан здоров'я дозволяє йому володіти зброєю, а також документи, що підтверджують його особу і факт оплати послуг щодо видачі даного дозволу. Громадяни, які купують зброю вперше, зобов'язані надати довідку про те, що вивчили матеріальну частину зброї, а також правила поводження з нею.

"Порядок організації навчання покладається на Міністерство внутрішніх справ", - йдеться в законопроекті, авторами якого є чотири народних депутати: Володимир Мойсик (НУ-НС), Василь Грицак (Партія регіонів), Юрій Прокопчук та Борис Пудів (обидва БЮТ).

Як повідомив Ъ-Україна Грицак, у авторів документа не виникло розбіжностей у думках щодо необхідності надання права на придбання зброї травматичної дії всім громадянам. "Це зміцнить дію конституційного права людей на захист здоров'я і власності", - заявив він.

Видання пише, що в МВС не заперечують проти даної депутатської ініціативи. Як повідомив Ъ-Україна начальник Головного слідчого управління МВС Петро Коляда, у нинішній обстановці міліція готова погодитися із наданням травматичної зброї всім громадянам.

Раніше міністр внутрішніх справ Юрій Луценко заявив, що МВС прийняло рішення дозволити всім українцям вільно купувати пістолети травматичної дії.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь