Переключиться на мобильную версию

БЮТ назвав міністрів, яким варто піти слідом за Пинзеником

Відставку міністра фінансів Віктора Пинзеника прокоментували прихильники та противники цього рішення.
Депутати прокоментували відставку Пинзеника
Депутати прокоментували відставку Пинзеника
expert.ru

Перший заступник голови фракції БЮТ Андрій Кожем’якін розцінює заяву Віктора Пинзеника про відставку з посади міністра фінансів як “неможливість впоратися зі своїми обов’язками”.


За словами Кожем’якіна, “в умовах кризи він виконувати обов’язки міністра не може чи то фізично, чи психологічно, чи з інших якихось причин”.

Кожем’якін вважає за доцільне, щоб “ще декілька міністрів чесно склали повноваження, наприклад, пан Огризко (міністр закордонних справ), пан Єхануров (міністр оборони ), пан Оніщук (міністр юстиції ) та ще декілька людей”. Він додав, що “ми це (відставку) тільки підтримаємо і будемо аплодувати”.

На запитання, чи підтримає Верховна Рада України відставку Пинзеника, Кожем’якін відповів: “Думаю, підтримає”. Він зазначив, що “ми шукаємо і найближчими днями, ближче до сесійного тижня, знайдемо” необхідну кількість голосів для проведення кадрових змін в уряді.

У свою чергу, заступник голови Верховної Ради Микола Томенко називає прогнозованим рішення міністра фінансів Віктора Пинзеника про відставку.

"Це прогнозоване рішення, але так сталося, що Віктор Михайлович останнім часом не працював в урядовій команді", - сказав він.

Водночас Томенко вважає, що ВР має розглядати кадрове питання не тільки стосовно Пинзеника, а й стосовно інших посадовців.

"Я думаю, що третина уряду має бути змінена, оскільки ці люди пов’язують свою професійну діяльність з політичною і не виконують належним чином свої обов’язки", - сказав Томенко.

За його словами, доцільно було б, аби всі кадрової питання ВР розглянула наступного тижня. "Але головне, щоб кадрове зміцнення уряду базувалося на професійній здатності членів Кабміну працювати в непростих умовах кризи", - сказав Томенко.

Віце-спікер також вважає, що доцільно було б, аби кандидатами на посади міністрів та інші органи виконавчої влади не були лідери партій, народні депутати чи політичні особи.

"Головне – це професійна підготовка, досвід в управлінні з конкретними результатами вирішення складних управлінських завдань", - сказав Томенко.

Пинзеника “взагалі не можна було допускати” до керівництва Міністерством фінансів, заявив лідер фракції КПУ Петро Симоненко.

За його словами, “це людина, яка є провідником західної моделі економіки, людина, яка сприяла з самого початку розвалу економіки України”.

Симоненко додав: “Не треба забувати, що він разом з Кучмою трастові компанії організовував, прихватизацію проводив”.

Лідер комуністів вважає, що Пинзеник  “як міністр фінансів нічого не зробив для зміцнення української валюти”.

На його думку, заява Пинзеника про відставку “свідчить про одне - продовжується боротьба кланів”, “а Пинзеник є прибічником одного з кланів, він є прибічником політики Ющенка”.

За словами Симоненка, “він мовчав у ситуації, коли банки сьогодні знищували економіку”.  Він додав, що “такого рівня людей просто не можна допускати до керівництва тими чи іншими галузями, а тим більше - Міністерством фінансів”.

Бажання Віктора Пинзеника піти у відставку з посади міністра фінансів є наслідком його незгоди з загальною урядовою політикою, заявив заступник лідера фракції НУ-НС Тарас Стецьків.

"У Віктора Михайловича давно тривали розбіжності з Юлією Володимирівною щодо фінансово-економічної політики уряду", - сказав він.

Зокрема, Стецьків нагадав, що це стосується державного бюджету на 2009 рік, який, на думку Пинзеника, є нереалістичним.

"Крім того, Пинзеник не погоджувався з тим, що Тимошенко не подає до Верховної Ради, на його думку, більш реалістичний держбюджет. Він не хоче брати на себе відповідальність за начебто якісь провали", - сказав Стецьків.

На переконання депутата, парламент дасть згоду на звільнення Пинзеника. "На сьогодні немає підстав не задовольнити цю заяву", - додав Стецьків.

Він також нагадав, що посада міністра фінансів є квотою БЮТ, і саме ця політична сила буде пропонувати нову кандидатуру.

Депутатська група За Україну!, що входить до складу фракції Наша Україна – Народна самооборона, поки не обговорювала питання щодо підтримки заяви міністра фінансів Віктора Пинзеника про його відставку, повідомила народний депутат, член групи Ксенія Ляпіна.

За її словами, це питання буде обговорюватися на найближчому засіданні групи, яке відбудеться не раніше понеділка, 16 лютого.

Ляпіна зауважила, що депутати групи очікували такого кроку Пинзеника зважаючи на оприлюднений ним лист щодо загрозливого економічного стану України.
Крім того, за її словами, цей крок став прогнозованим, оскільки Пинзеник зайняв позицію, докорінно іншу позиції прем’єр-міністра, яка зводиться до слів з пісні "все хорошо, прекрасная маркиза".

Ляпіна вважає, що одразу ж після оприлюднених фактів стало зрозуміло, що Тимошенко не буде терпіти такого міністра, в будь-який спосіб позбудеться його. "Тому я думаю, прем’єр уламала Пинзеника, щоб він написав сам заяву за станом здоров’я", - сказала Ляпіна.

При цьому вона додала, що як тільки Пинзеник став займатися професійною діяльністю, то одразу ж став не задовольняти уряд. "Але дуже тривожно, що наступний кандидат на цю посаду буде підбиратися Тимошенко  за її принципом – мовчати і виконувати ту пісеньку, яку скаже глава уряду", - сказала народний депутат.

При цьому вона нагадала, що Пинзеник є лідером партії Реформи і порядок, яка входить до БЮТ, і такий крок Пинзеника матиме політичні наслідки.

В той же час Ляпіна відмовилась уточнити, що це за наслідки, пояснивши тим, що це є внутрішньою справою БЮТ.

Як повідомлялося, сьогодні, 12 лютого, міністр фінансів Віктор Пинзеник подав заяву у Верховну Раду про свою відставку.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Мы в соцсетях
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь