Переключиться на мобильную версию

Корреспондент: Українське законодавство спускає з рук педофілам сотні дитячих жертв

Кількість українських дітей, які стали жертвами педофілів, щорічно зростає на тлі того, що закон та суспільна мораль лояльні до статевих стосунків з великою різницею у віці, пише в останньому номері журнал Корреспондент.
Велика кількість українських дітей не може бути захищена від насилля
Велика кількість українських дітей не може бути захищена від насилля
last24.info

На минулому тижні величезного резонансу набуло закриття справи за розбещення неповнолітньої стосовно Казбека Бектурсунова, радника мера Києва Леоніда Черновецького. Закриттю передувало відкликання заяви жертвою з невідомих причин. Глава МВС Юрій Луценко обіцяє розібратися у справі, що повинно стати черговою віхою в протистоянні головного міліціонера і київського градоначальника.

На справи про розбещення неповнолітніх співвітчизниками будь-яких соціальних верств (а серед них, за словами правозахисників, всі - від депутатів Верховної Ради до простих двірників) правоохоронні органи зазвичай звертають набагато менше уваги, ніж на нещодавній скандал навколо Бектурсунова, зазначає Корреспондент.

До того ж, за словами Вікторії Величко, голови правління Всеукраїнської громадської організації рівних можливостей, в Україні - найліберальніше законодавство в світі стосовно справ, що стосуються сексуального насильства над дітьми. А тому через руки педофілів щорічно проходять сотні маленьких українців. Більше того: з кожним роком жертв стає більше, пише видання.

Арфуш: Це дуже сильно чомусь поширено (...) Загальна згода суспільства дає можливість це робити

За даними Департаменту інформаційних технологій МВС України, за 2008 рік в Україні зафіксовано 303 випадки розбещення неповнолітніх (у 2007-му - 251). Також зареєстровано 851 злочин, які стосувалися ввезення, виготовлення, збуту і розповсюдження порнографічної продукції, у тому числі за участю дітей (811 у - 2007 році).

У минулому році виявлено 37 фактів торгівлі дітьми та підлітками до 18 років. Левову частку з них сутенери вивезли в Росію. Дізнатися статистику по випадках сексуального насильства над дітьми в сім'ях практично неможливо, так як всі інциденти – чи то насильник батько, матір, брат, сестра - вважають просто адміністративними порушеннями або взагалі не фіксують, цитує Корреспондент слова правозахисниці Величко.

"Коли ми хотіли збільшити кримінальне покарання за розбещення неповнолітніх до мінімум семи років, ми просто не проштовхнули цей законопроект", - скаржиться Величко.

Покарати педофіла можуть максимум трьома роками в'язниці (для порівняння, у Великобританії - 14 років), а якщо він або вона вирішать зробити подібні дії стосовно дітей або підлітків ще раз, то отримають максимум п'ять років. При цьому згідно з українським законодавством, статевий акт зі згоди дитини зґвалтуванням не вважається. І хоча вступати в статеві відносини дозволено з 16 років, заняття сексом з підлітком до 18 років заборонено тим, хто старший за підлітка більш ніж на 5 років, зазначає журнал.

Але тільки не українським сильним світу цього. З'явитися у світлі з юною дівчиною-підлітком їм не тільки не злочинно і не соромно. Це модно. "Це дуже сильно чомусь поширено (в Україні), - каже Валід Арфуш, видавець столичного журналу Папарацци, часто спостерігаються на столичних світських тусовках звичаї вітчизняної бізнес-, політ-, і шоу-еліти. - Молоді дівчатка років 15-16 хочуть швидше когось знайти, щоб мати гроші на життя. А чоловіки за 40 доводять, що вони ще можуть. Припускається, що вони не тільки ходять з ними на вечірки. Загальна згода суспільства дає можливість це робити ".

Про те, як українських дітей примушують до сексу і чим це закінчується для педофілів та їх жертв, а також хто в країні намагається боротися з цією проблемою, читайте в новому номері тижневика Корреспондент за 14 лютого 2009 року.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь