Переключиться на мобильную версию

Литвин прокоментував скандал навколо Черномирдіна

Глава Верховної Ради Володимир Литвин сказав, що заяви МЗС України щодо російського посла Віктора Черномирдіна приведуть до "нового витка протистояння" між Україною і Росією.

За словами спікера, не треба було зі слів посла РФ в Україні Віктора Черномирдіна "робити вселенську політику і топ-новину, а треба було, можливо, провести відповідні бесіди, і це дало б більше результату, ніж ці заяви".

Глава парламенту підкреслив, що на сьогодні відносини між Україною та Росією "уже й так на найнижчій позначці". На його думку, "треба бути більш спокійними та делікатними, виходити з того, що нам треба мати нормальні прогнозовані відносини".

При цьому спікер додав, що цілком очевидним є те, що "ми даємо підстави про нас говорити відповідним тоном і відповідним чином оцінювати".

Також Литвин допустив, що у міністра закордонних справ є "набагато більше роботи, ніж проводити наради за участю заступників міністрів та послів із особливих доручень, як протидіяти голові ВР під час його візитів в Брюссель і Данію".

Спікер також додав, що 3 березня поставить це питання міністру закордонних справ Володимиру Огризку під час заслуховування інформації у парламенті щодо рішення Міжнародного суду ООН стосовно острова Зміїний.

За словами Литвина, він не є прихильником зведення політичних рахунків і не відносить себе до тих політиків, які за межами України розповідають, що "в країні все погано, а він тільки один гарний".

Водночас, Литвин підкреслив, що парламент хоче заслухати Огризка щодо рішення Міжнародного суду ООН про розмежування континентального шельфу між Україною та Румунією у Чорному морі.

"Якщо адміністративні кордони не бралися до уваги (судом), що існували за часів Радянського Союзу, то не виникне спокуси у інших країн відповідним чином діяти, - сказав спікер і додав. - Я не є прихильником істерики, так як і не є прихильником, щоб видавати будь-які результати за перемогу".

За його словами, необхідно враховувати, що рішення суду є остаточним, і "треба думати, як жити далі". Литвин підкреслив, що парламент саме в такому руслі має розглядати це питання, щоб "це не був момент спускання пари і зведення політичних рахунків".

Як повідомлялося, вчора заступник голови Верховної Ради Микола Томенко заявив, що не вважає доцільним ставити питання про відставку міністра закордонних справ у зв'язку з інформацією про можливість оголошення його персоною нон-ґрата.

Нагадаємо, що його звільнення ініціює Партія регіонів. Проте В'ячеслав Кириленко, голова депутатської групи "За Україну!, що входить до складу фракції НУ-НС, заявив, що у відставці Огризка, окрім фракцій Партії регіонів і Компартії, зацікавлена і фракція БЮТ.

Крім того, заступник голови фракції БЮТ сьогодні не виключив, що Рада може рекомендувати Президенту подати до парламенту подання на звільнення міністра.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь