Переключиться на мобильную версию

У Секретаріаті Президента назвали скасування виборів у Тернопільську облраду «кроком до диктатури»

У Секретаріаті Президента вважають, що прийняте голосами фракції БЮТ і Партії регіонів рішення ВР про скасування проведення виборів у Тернопільську облраду є "кроком до встановлення диктатури".
Ставнійчук: Хто буде відшкодовувати ці кошти?
Ставнійчук: Хто буде відшкодовувати ці кошти?
president.gov.ua

Про це заявила заступник Глави Секретаріату Президента України - представник Президента України в Конституційному Суді Марина Ставнійчук.

"Конституція України чітко визначає: єдиним джерелом влади в Україні є народ. Саме народ має виключне право формувати національні та місцеві виборчі органи влади. Вчорашнє рішення двох найбільших фракцій парламенту фактично перекреслило це конституційне право і зробили спробу узурпувати владу", - підкреслила заступник Глави Секретаріату .

"Як свідчить історія, відсторонення громадян від процесу формування владних інститутів поза рамками Конституції та законів є "класичним" початком руху до диктатури. Так, у 1918 р. більшовики розігнали демократично обрані Установчі Збори, що заклали основи для формування комуністичної диктатури. Фашистські режими в Італії та Німеччині з'явилися в результаті переродження слабких демократій, які загнано в кут агресивними популістами. Після захоплення влади "чорними полковниками" в Греції, вибори було скасовані, і наступні 7 років країною правила військова хунта", - звернула увагу Ставнійчук.

Ставнійчук зазначила, що офіційна мотивація скасування тернопільських виборів вражає протиправністю і облудністю. "Автори постанови називають причинами складну фінансово-економічну ситуацію в країні (про яку, як виявляється, не було відомо два місяці тому, коли ті ж БЮТ і ПР голосували за призначення виборів на Тернопільщині) та відсутність належного фінансового забезпечення", - сказала Ставнійчук.

За її словами, згідно із розподілом субвенцій з Державного бюджету України на проведення позачергових місцевих виборів майже 7 млн грн вже знаходиться в області - це більше 70 відсотків коштів, які виділено на проведення тернопільських обласних виборів, що відповідає звичайному порядку фінансування місцевих виборів.

"На сьогодні для забезпечення виборчого процесу вже виконано роботи на більш ніж 3 млн. грн. Виникає питання: хто буде відшкодовувати ці кошти і хто буде відповідати за таке марнотратство?" - підкреслила заступник Глави Секретаріату.

Як повідомлялося, вчора, 3 березня, Верховна Рада скасувала свою постанову Про призначення позачергових виборів депутатів Тернопільської обласної ради.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь