Переключиться на мобильную версию

Тарасюк не хоче працювати з Ющенком і Балогою

Рада коаліції просить Президента Віктора Ющенка внести кандидатуру Бориса Тарасюка на посаду міністра закордонних справ. Сам Тарасюк заявив, що не зможе працювати з главою Секретаріату Президента Віктором Балогою, який роздає вказівки МЗС.

Як повідомив голова фракції Наша Україна - Народна самооборона Микола Мартиненко, рада коаліції одноголосно прийняла таке рішення й інші кандидатури на цю посаду не обговорювала.

"Відповідно до частини 8 статті 83 Конституції України коаліція висуває на цю посаду Тарасюка Бориса Івановича", - сказав він.

Мартиненко зазначив, що коаліція жодним чином не заперечує право Президента визначати кандидатуру на посаду міністра закордонних справ, але при цьому хоче, щоб це питання розглянула Рада якомога швидше і обіцяє забезпечити підтримку парламентом кандидатури Тарасюка.

"Ми даємо сигнал, що ми хочемо конструктивної співпраці, ми просимо про це Президента і таким чином маємо голоси в залі для проходження цієї кандидатури", - додав депутат.

Водночас Мартиненко повідомив, що незважаючи на небажання Тарасюка обіймати посаду міністра, більшість намагається його переконати.

У свою чергу сам Борис Тарасюк переконаний у відмові Ющенка внести його кандидатуру на посаду міністра закордонних справ.

"Я впевнений, що такі пропозиції не надійдуть, тому що в мене інші, на відміну від Президента, погляди на питання міжнародної політики", - сказав він.

Тарасюк також сумнівається в можливості продуктивно працювати міністром закордонних справ у той час, коли Секретаріат Президента очолює Віктор Балога.

"Я вважаю малоймовірною мою роботу на посаді міністра з Президентом і керівником Секретаріату Президента Балогою, який дає політично мотивовані вказівки Міністерству закордонних справ", - сказав він.

При цьому він підкреслив, що у випадку, якщо Ющенко все-таки внесе його кандидатуру на посаду міністра, він буде радитися з фракцією і коаліцією, після чого прийме остаточне рішення.

Як відомо Борис Тарасюк вже обіймав посаду міністра закордонних справ з лютого 2005 року по лютий 2007 року. Він до останнього вимагав скасувати постанову парламенту про відставку Огризка, а пізніше висловив жаль стосовно того, що Огризко відмовився продовжувати очолювати відомство.

Також претендентом на пост глави МЗС ЗМІ називали ще одного екс-голову цього відомства, нардепа-нунсовца, лідера Фронту змін Арсенія Яценюка. Але, вчора Яценюк мказав, що "вже там був".

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь