Переключиться на мобильную версию

Литвин розповів про автономію Криму, статус вояків УПА і кримськотатарську мову

Голова Верховної Ради України Володимир Литвин упевнений, що ініціатива деяких політичних сил ліквідувати автономію Криму ніколи не буде реалізована.
Литвин розповів про автономію Криму, статус вояків УПА і кримськотатарську мову
Литвин розповів про автономію Криму, статус вояків УПА і кримськотатарську мову
pravda.sebastopol.ua

Про це Литвин заявив сьогодні на прес-конференції у Сімферополі.

"Кримська автономія є і буде, - підкреслив він. - Я вважаю, що не варто демонструвати рефлексії на якісь заклики ліквідовувати автономію, тому що цього ніколи не буде".

На думку Литвина, сьогодні потрібно думати над тим, як наповнити автономію "реальним вмістом, з тим, аби Україна приростала до Криму", а також визначитися зі статусом міста-героя Севастополя.

Голова Верховної Ради України зазначив, що розвиток ініціатив і можливостей Криму багато в чому залежить від пропозицій керівництва автономії.

"А якщо вони (кримські керівники) прийматимуть і виключатимуть з партії і воюватимуть між собою, то я думаю, що руки і голови до ухвалення серйозних рішень не доходитимуть", – сказав Литвин.

При цьому він висловив переконання, що "якщо з Києва прийматимуться рішення для Криму, то, як правило, вони будуть неефективними".

Питання про надання кримськотатарській мові у Криму державного статусу необхідно вирішувати безпосередньо в автономії, - заявив Литвин.

"Я переконаний у тому, що цю проблему треба вирішити просто в Криму, - підкреслив Литвин. - Має бути спокійний зважений підхід для того, щоб не було протистоянь, не було ще однієї лінії водорозділу".

Голова парламенту звернув увагу, що в даному питанні потрібно "радитися з людьми, аби у нас не приймалися рішення силовим способом", оскільки "це призведе до протистояння".

"Якби була моя воля, я б заборонив українським політикам говорити на мовну тему, на теми релігії і на тему міжнаціональних стосунків. Це дуже тонка, чутлива сфера, де необхідно працювати чистими руками з глибоким знанням тем, довкола яких ведуться дискусії", - зазначив Литвин.

Також спікер вважає, що історики повинні детальніше вивчити питання про надання воїнам Української повстанської армії статусу ветеранів війни.

"Потрібно ці спроби залишити вченим і дослідникам", - сказав Литвин, коментуючи на прохання журналістів ініціативу Президента Віктора Ющенка щодо примирення воїнів УПА і ветеранів Великої вітчизняної війни.

Голова ВР сказав, що не варто "переконувати людей у своєму баченні" і змушувати їх думати, що " це є твоїм внутрішнім переконанням".

Литвин підкреслив, що потрібно виходити з необхідності консолідації суспільства, а не розколювати його по цій лінії. "Я як історик можу сказати, що це дуже складна проблема і одним наскоком її не вирішити", - сказав голова Верховної Ради.

Він додав, що в цьому питанні "потрібна нормальна, серйозна розмова". "А то у нас так дійде до того, що не та перемога і не ті переможці", - сказав Литвин.

Як повідомлялося, Литвин вважає недоцільним виносити на всенародний референдум проекти Конституції України.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь