Переключиться на мобильную версию

Бути чи не бути: у ЦВК заявили, що вибори в Тернопільську облраду скасувати неможливо

Тернопільська обласна виборча комісія зобов'язана організувати і провести вибори до облради, незважаючи на скасування постанови Верховної Ради про їх призначення, заявив член Центральної виборчої комісії Михайло Охендовський.

"Перш за все, необхідно розвінчати міф про те, що Верховна Рада України нібито скасувала позачергові вибори депутатів Тернопільської облради", - сказав член ЦВК.

За його словами, 3 березня Верховна Рада скасувала лише власну постанову про призначення позачергових виборів від 18 грудня 2008 року.

"Кожен юрист, котрий поважає себе, знає, що до конституційних повноважень Верховної Ради відноситься тільки призначення, але ніяк не скасування чергових і позачергових місцевих виборів", - повідомив Охендовський.

Він заявив, що з моменту публікації рішення Ради про призначення позачергових виборів депутатів Тернопільської облради проведення цих виборів регулюється виключно нормами Закону Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних і міських голів.

"Почався виборчий процес. Закон пов'язує завершення виборчого процесу з єдиною подією - офіційною публікацією результатів виборів. Ніяких інших варіантів закон не залишає: кожен виборчий процес, одного разу почавшись, може закінчитися лише за умови, що в призначений день відбулося голосування, результати виборів встановлено компетентною виборчою комісією - в даному випадку Тернопільською обласною - і ці результати офіційно опубліковано в установленому законом порядку", - уточнив він.

"Просто так перервати виборчий процес, який розпочався згідно із законом, неможливо. Інституту скасування виборів виборче законодавство, як демократичних держав, так і України, не містить взагалі. І це стосується будь-яких виборів - чи то вибори Президента, вибори народних депутатів, або місцеві вибори", - переконаний Охендовський.

"У ситуації з Тернопільськими виборами існує спроба створення надзвичайно небезпечного прецеденту. Хто тепер може гарантувати, що у Верховній Раді будь-де у грудні 2009 року не набереться достатня кількість голосів, щоб скасувати її ж постанови про призначення чергових виборів Президента України у зв'язку з необхідністю економії виділених на їх проведення коштів державного бюджету? ", - сказав член ЦВК.

Він повідомив, що з 10,6 мільйонів гривень субвенції державного бюджету на проведення виборів депутатів Тернопільської обласної ради ЦВК вже перерахувала обласній виборчій комісії 6,4 мільйона. Частину цих коштів, за даними Охендовського, вже витрачено.

Нагадаємо, вчора Окружний адміністративний суд Києва за позовом одного з депутатів облради заборонив Держказначейству фінансувати вибори, а місцевому Тервиборчкому - робити будь-які дії щодо їх проведення.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь