Переключиться на мобильную версию

Тимошенко і Янукович витратили $ 100 000 на поліпшення іміджу в США

Блок Юлії Тимошенко і Партія регіонів витратили у першій половині 2008 року близько 100 тисяч доларів на поліпшення свого іміджу в США, пише видання Дело.

Газета пише, що Міністерство юстиції США опублікувало звіт про діяльність лобістських компаній, що представляють інтереси іноземних держав, організацій та приватних осіб у США в першому півріччі 2008 року.

Якщо у 2007 році Україна витратила на представництво своїх інтересів у США практично мільйон доларів, то в першій половині 2008-го суми були більш ніж скромними.

Зокрема, БЮТ заплатив компанії Dezen-hall Resources 30,7 тисяч доларів за проведення кампанії щодо зв'язків із громадськістю (у 2007 році ця компанія отримала від БЮТ 125 тисяч). Компанія TD International також була представником інтересів БЮТ у США, однак сума, яку заплачено лобісту, не розкривається.

У 2007 році TD International отримала від БЮТ 546,6 тисяч доларів за антикризовий піар партії Юлії Тимошенко напередодні позачергових виборів. Дело пише, що витрати на піар БЮТ у США в 2008 році були логічним продовженням кампанії, що проводилася під час підготовки до виборів. БЮТ треба було показати перші кроки уряду в хорошому світлі.

Партія регіонів, у свою чергу, витратила 63,8 тисяч доларів на послуги із політичного консалтингу та зв'язків зі ЗМІ, які надано компанією Daniel J. Edelman. Раніше, згідно із звітами Мін'юсту США, ця компанія піар-послуг регіоналам не надавала. "Це був пілотний проект. У нас маса консультантів, у тому числі і західних. Так працюють майже всі партії, - заявив депутат Борис Колесніков.

Низьку активність українських політиків у США експерти пояснюють просто. Увесь 2008 рік в Америці минув під знаком президентських виборів. До останнього моменту було незрозуміло, хто переможе - Джон Маккейн, котрий готовий підтримувати Україну, або ж лояльний до Москви Барак Обама.

Дело пише, що традиційно найбільші суми лобістам в США перерахувала Росія. Так, лише 2,44 мільйона доларів російський уряд перерахував компанії Ketchum за пропаганду ролі Росії як голови Великої вісімки.

У рамках цього контракту Ketchum проводила зустрічі журналістів і державних діячів, готувала інформаційні матеріали. Крім того, компанія отримала ще 1,47 мільйона доларів від Газпрому за надання інформаційних послуг.

У 2008 році свої інтереси в США почав захищати Нагорний Карабах. Уряд цієї невизнаної республіки перерахував 103,5 тисяч доларів організації Office of the Nagorno Karabakh Re-public in the USA за налагодження контактів у коридорах влади Вашингтона, зв'язки з громадськістю та ЗМІ.

Нагадаємо, в червні 2007 року Кабінет Міністрів затвердив концепцію державної програми формування позитивного іміджу України на 2007-2010 роки.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Мы в соцсетях
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь