Переключиться на мобильную версию

З Успенського собору Кременчука вкрали ікони XVII століття

Із Успенського собору міста Кременчук Полтавської області невідомі викрали старовинні ікони.
Із Успенського собору вкрали кілька ікон
Із Успенського собору вкрали кілька ікон
sonyashnik.com

Зникнення ікон виявили сьогодні, 18 березня, вранці служителі церкви.

Як повідомив в.о. начальника міської міліції Кременчука Віталій Шиян, невідомий або невідомі злочинці розбили вікно в церкві, влізли в храм і викрали ікони Миколая Чудотворця, Божої матері та інші.

"Зараз відомо, що в храмі до ночі працювали майстри, які розписували іконостас. Залишаючи Церкву, вони віддали ключ від храму охоронцеві, який сидить в іншому приміщенні. Він не бачив, хто і як пограбував церкву. Зараз художників опитують ", - зазначив Шиян.

Він додав, що розбите зловмисниками вікно знаходиться на пристойній висоті.

"Влізти одному туди не можливо. Потрібні або сходи, або щоб одна людина високого зросту підсаджувала іншу. Той, хто просовував руку через вікно, повинен мати маленьку долоню, так як велика долоня там не пролізе ", - розповів в.о. начальника міської міліції.

За словами служителів церкви, деякі з викрадених ікон датуються 17-м століттям, однак так це чи ні - визначити неможливо.

"У церкві немає реєстру з чітко вказаною датою написання ікон і їх вартості. Тому точно про це сказати не можемо, але служителі церкви саме таку дату називають ", - сказав Шиян.

У свою чергу, начальник УМВС в Полтавській області Михайло Цимбалюк, який сьогодні прибув у Кременчук, заявив, що, за словами духовенства, вкрадені ікони мали велику церковну і духовну цінності.

"Служителі церкви кажуть, що за одну з ікон їм пропонували 10 тисяч доларів. Дехто цікавився й іншими іконами. Тепер всю інформацію перевіряємо. Не виключено, що до крадіжці причетні і ті, хто займався реставрацією у церкві. По даному факту створено спецгрупу ", - сказав Цимбалюк, запевнивши, що злодії будуть покарані.

Як повідомлялося, в липні минулого року співробітники пункту пропуску Нові Яриловичі в Чернігівській області вилучили у громадянина Республіки Білорусь старовинну ікону при спробі її незаконного вивозу за межі України.

 

 

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь