Переключиться на мобильную версию

Пікет у Горлівці: гірники шахти Гагаріна третій день не спускаються під землю

У місті Горлівка Донецької області на шахті ім. Гагаріна (ДП Артемвугілля) гірники із 16 березня припинили роботу і не спускаються під землю, вимагаючи погасити накопичений за 4 місяці борг зі заробітної плати. Про це у Донецьку повідомив голова Горлівс.
У Горлівці шахтарі відмовляються спускатися у шахти
У Горлівці шахтарі відмовляються спускатися у шахти
prosto.lutsk.ua
За його словами, на шахті ім. Гагаріна працюють тисячі людей, це підприємство належить до третьої групи шахт, тобто, до безперспективних, але перебувають на балансі Міністерства вугільної промисловості України.

"На шахті ім. Гагаріна, працює 1 тисяча осіб, які із листопада місяця минулого року не отримують заробітної плати, - сказав Борисенко. - Люди із понеділка припинили спускатися у шахту, тільки склали план, щоб це підприємство не загинуло".

Керівник теркому пояснив, що шахти третьої групи - це ті шахти, які визначені як такі, що можуть бути закриті, але чіткого плану та програми цього закриття немає.

"Шахти, які належать до третьої групи, - це шахти, у яких немає майбутнього, але ці шахти державні. Шахта ім. Гагаріна готується до закриття, але плану закриття як такого у неї немає, немає плану, як поступово згортати роботу", - зауважив він.

Борисенко також зазначив, що директор Горлівської шахти зустрічався із міністром вугільної промисловості Віктором Полтавцем, який "уже не один місяць обіцяє допомогти", і "люди працювали, сподіваючись на державу". Він підкреслив, що держава має визначитися зі своєю власністю. "Якщо державі не вигідно цю шахту утримувати, мабуть, треба скласти план поступового закриття цього підприємства, виведення його із експлуатації, а працівникам допомогти визначитися у цьому житті", - сказав він.

Водночас, за словами Борисенка, закрити шахту непросто, тому що, закриваючи своє підприємство, держава зобов'язана надати певні гарантії своїм працівникам.

"Якщо вирішили закривати шахту, закрийте як це належить, ... а вони зашморг на шию надягнули і змушують людей, щоб ті самі розраховувалися і йшли із шахти, не отримуючи жодних гарантій", - сказав глава теркому.

Він повідомив, що увесь цей час (із листопада 2008 року) гірники щодня спускалися у шахту, вели видобуток вугілля, ризикуючи життям, але поки що не отримали за це жодних грошей.

"Видобуток був. Це шахта крутого падіння, із таких шахт вона найновіша (введена в експлуатацію у 60-их роках), але так вийшло, що навколо неї багато шахт було закрито, і зараз йде дуже великий водопритік у цю шахту, у зв'язку із цим видобуток тонни вугілля тут дуже дорогий", - пояснив Борисенко, ще раз підкресливши, що шахта державна, тому у її подальшій долі повинна бути зацікавлена саме держава.

Нагадаємо, у лютому цього року 18 гірників шахти імені газети Известия оголосили страйк під землею та відмовлялися підніматися на поверхню, вимагаючи виплати зарплат за грудень та січень. Через пару днів гірники домоглися свого. Адміністрація шахти пообіцяла страйкарям виплатити заморожені зарплати за грудень.
Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Мы в соцсетях
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь