Переключиться на мобильную версию

Ющенко закликав відновити справедливість і правду про Мазепу

У рамках святкування 370-річчя з дня народження Івана Мазепи Президент України Віктор Ющенко на Київщині, у селі Мазепинці Білоцерківського району взяв участь у молебні, який провів Патріарх Української Православної церкви Філарет, і поклав квіти до пам'я.
Ющенко: Пора остаточно розвіяти брехливі міфи про нібито зраду Івана Мазепи
Ющенко: Пора остаточно розвіяти брехливі міфи про нібито зраду Івана Мазепи
president.gov.ua

"Сьогодні вшановуємо будівельника держави, мудрого політика, дипломата і полководця, талановитого поета, покровителя освіти і мистецтв, захисника нашої віри", - сказав Ющенко, додавши, що мова йде також про відновлення справедливості та правди про цього видатного діяча.

"Не одне сторіччя ім'я Мазепи стирали з пам'яті народної ... Імперія робила це з однією метою - знищити саму ідею незалежності України, перетворити її в підвладну територію без минулого і майбутнього. Але ми не піддалися, ми вистояли, ми перемогли", - сказав Президент.

Він нагадав, що Іван Мазепа понад два десятиліття був гетьманом України. "Це були особливі роки - роки відродження з Руїни, роки підйому національного і державного життя України", - переконаний Ющенко. При цьому, він нагадав про розквіт української архітектури, освіти, церкви завдяки підтримці гетьмана.

Президент особливо відзначив зусилля гетьмана Мазепи по створенню з козацької старшини нової, державної еліти та перетворення українського козацтва в потужне регулярне військо.

"У 1704 році Івану Мазепі вдалося об'єднати правобережну і лівобережну частини України в єдину державу ... Україна оживала як країна європейської культури і традиції", - нагадав Ющенко, додавши, що мрією гетьмана було самостійна, шанована в Європі Українська держава.

"Іван Мазепа - не зрадник. Іван Мазепа - захисник рідної землі. Іван Мазепа повстав ради України та рідної землі ... Пора остаточно розвіяти брехливі міфи про нібито зраду Івана Мазепи", - сказав Президент, наголосивши, що протягом століть його патріотичний вчинок надихав українських патріотів на боротьбу за незалежність України.

Говорячи про важливість відновлення історичної правди про гетьмана Мазепу, Ющенко нагадав, що ще на зорі незалежності України в Мазепинцях було встановлено перший пам'ятник видатному земляку, а два роки тому в селі побудували дерев'яну козацьку церкву Святого Миколи Чудотворця. Також у Батурині було встановлено ще один пам'ятник Мазепі, створено музей гетьмана та інші споруди, пов'язані з його військовою діяльністю.

"Найбільшим визнанням праведності гетьмана Мазепи стала незалежна Українська держава", - наголосив Президент.

У заході взяли участь голова Київської обласної держадміністрації Віра Ульянченко, міністр культури і туризму Василь Вовкун, міністр оборони Юрій Єхануров, міністр у справах сім'ї, молоді та спорту Юрій Павленко, народні депутати, представники місцевої влади, козацьких організацій.

Як повідомлялося, сьогодні, 20 березня, також заплановано, що Президент Віктор Ющенко візьме участь у заходах з нагоди святкування 370-ї річниці, які відбудуться у Національній опері України.

Крім того, сьогодні, 20 березня, у Києві на площі Слави відбудеться урочиста церемонія відкриття пам'ятного каменя на честь Мазепи - на місці, де знаходився Свято-Миколаївський військовий собор, побудований на кошти гетьмана України Івана Мазепи.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь