Переключиться на мобильную версию

Луценко не хоче вибачатися перед Колесниковим

Міністр внутрішніх справ Юрій Луценко заявив, що не буде вибачатися перед народним депутатом Борисом Колесниковим, оскільки не бачить підстав.

Сьогодні у Донецьку, відповідаючи на запитання журналіста, чи буде міністр реагувати на вимоги Колесникова вибачитися перед ним публічно, Луценко заявив:

"Я не бачу зараз підстав, тому що МВС не мало жодної юридичної причетності до цієї справи".

Міністр підкреслив, що у справі Колеснікова юридично поставлено крапку: Бориса Колесникова визнали невинуватим, Бориса Пенчука визнали винуватим за неправдиві свідчення, "усі інші емоції я як міністр внутрішніх справ відкидаю, усі, хто хоче розбиратися в судах, мають на це всі законні підстави".

Луценко нагадав, що МВС ніколи не порушувало кримінальну справу щодо Колесникова, ніхто із працівників МВС не причетний до порушення кримінальної справи, а також - до застосування санкцій у вигляді арешту. Міністр також додав, що після його відставки у 2007 році Генпрокуратура на прохання Колесникова та інших народних депутатів порушила кримінальну справу про правопорушення працівників правоохоронних органів при розслідуванні кримінальної справи стосовно Колесникова.

Глава МВС підкреслив, що справу щодо правоохоронців було закрито за відсутністю складу злочину. "Тож я абсолютно спокійний за юридичну частину цього питання", - наголосив він.

Водночас Луценко зазначив: "Політична частина питання пана Колесникова є зрозумілою, він мстить усім, хто мав до нього претензії у 2005 році".

"Надто необґрунтованою жертвою став пан Борис Пенчук, який дійсно винуватий у тому, що сам став жертвою своїх же інтриг та зміни свідчень", - сказав міністр. Термін покарання для Пенчука вісім років - "цей безпрецедентний факт і є ознакою політичної розправи".

Міністр також розповів, що особисто познайомився із Пенчуком на прийомі громадян у приймальні МВС у присутності юристів, свідків уже у жовтні-листопаді 2005 року, "коли вже минуло півроку, як справу (справу Колеснікова) було закрито". Крім того, міністр повідомив, що із 2006 року у нього є книга Донецька мафія із написом "полум'яному борцеві за справедливість, із повагою Пенчук".

На закінчення Луценко сказав, що Пенчук давав різні свідчення на обидві сторони, але коментувати їх міністр не збирається.

Нагадаємо, у 2005 році Пенчук, колишній співвласник великого донецького торгового центру Білий лебідь, звинуватив Колеснікова, тоді голову Донецької облради, у вимаганні від нього акцій ТЦ. У результаті проти Колесникова було порушено кримінальну справу, він був затриманий і 4 місяці провів у СІЗО.

У серпні 2005 року Колесникова звільнили з-під варти, і його кримінальну справу було закрито "у зв'язку із відсутністю складу злочину". Пізніше, у квітні 2008 року, сам Пенчук потрапив під варту - "за дання неправдивих свідчень".

2 березня рішенням Ворошиловського районного суду міста Донецька Пенчук засуджений до 8 років позбавлення волі із конфіскацією майна. У свою чергу у Партії регіонів заявили, що мають намір вимагати покарання замовників кримінальної справи, яку було порушено щодо одного із лідерів партії Колесникова.

У Партії регіонів стверджують, що під час судового процесу "виринули факти, які дають усі підстави стверджувати, що тодішній (і нинішній) міністр внутрішніх справ особисто організовував фальсифікацію справи проти Колесникова, використовуючи громадянина Пенчука як інструмент, як слухняну маріонетку, яка давала необхідні для переслідування, хоч і неправдиві, свідчення".

5 березня Верховна Рада створила Тимчасову слідчу комісію із розслідування обставин затримання 6 квітня 2005 року Головним слідчим управлінням МВС, порушення кримінальної справи та утримання під вартою Бориса Колесникова.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь