Переключиться на мобильную версию

Лідер Батьківщини: СБУ веде стеження за консулом Росії в Одесі

Лідер партії Батьківщина, депутат міської ради Одеси Ігор Марків сподівається на створення тимчасової слідчої комісії у парламенті з розслідування інциденту із захопленням співробітниками СБУ офісу партії.
Марків сподівається, що парламент створить ТСК з розслідування інциденту із захопленням СБУ офісу Батьківщини
Марків сподівається, що парламент створить ТСК з розслідування інциденту із захопленням СБУ офісу Батьківщини
revisor.od.ua

Марків зазначив, що цей інцидент стався 21 березня в Одесі. Він стверджує, що без належних правових санкцій офіс партії Батьківщина був захоплений бійцями спецпідрозділу СБУ Альфа під керівництвом голови Управління СБУ в Одеській області Анатолія Матіоса.

За словами Маркова, перед захопленням співробітники штаб-квартири Батьківщини затримали підозрілих осіб, які вели спостереження за ним, і, згідно з  документами, які було пред'явлено, це були співробітники СБУ.

Марків також зазначив, що подіям 21 березня передували кримінальні переслідування проти нього як одного з членів Одеського страйкового комітету. Він нагадав, що за фактом перекриття страйковим комітетом траси Київ-Одеса в лютому було порушено кримінальну справу, а проти нього особисто "було сфабриковано" кримінальну справу за звинуваченням у розгоні пікету активістів націоналістичних організацій у вересні 2007 року. Крім того, зазначив лідер Батьківщини, 10 березня було скоєно спробу його затримання за допомогою спецпідрозділу МВС.

У свою чергу, відомий український футболіст Ігор Бєланов, який знаходився під час захоплення офісу партії всередині приміщення, зазначив, що представники Альфи застосовували грубу фізичну силу щодо співробітників партії. Крім того, за його словами, у представників СБУ, які здійснювали спостереження, співробітники партії вилучили відеоматеріали.

"Ці матеріали підтверджують, що СБУ стежила не тільки за Ігорем Марковим, але й за донькою прем'єр-міністра Євгенією Тимошенко та її чоловіком Шоном Карром, а також за одним з консулів Російської Федерації", - сказав він.

При цьому Марків додав, що всі наявні матеріали представники Батьківщини передали голові Верховної Ради України Володимиру Литвину, прем'єр-міністру Юлії Тимошенко, лідерам фракцій парламенту, генеральному прокурору України Олександру Медведьку та першому заступнику голови комітету ВР з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності Володимиру Сівковичу.

"Ми хочемо, щоб на вищому рівні розібралися у незаконних діях СБУ", - сказав він.

Крім того, Марків зазначив, що в парламенті планується створити ТСК з даного питання. За його словами, він обговорював це питання з народними депутатами від Партії регіонів Сергієм Ківаловим і Сівковичем, а також з низкою депутатів від фракції БЮТ.

Як повідомлялося, Ківалов підготував звернення до прокуратури щодо відеоспостереження співробітниками СБУ за дочкою прем'єр-міністра Євгенією Тимошенко та її зятем Шоном Карром під час їх перебування в Одесі.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь