Переключиться на мобильную версию

Працівники ХМЗ почали безстрокову акцію протесту в очікуванні Тимошенко

Близько 100 працівників Херсонського машинобудівного заводу (ХМЗ) перед будівлею Херсонської облдержадміністрацією почали безстрокову акцію протесту проти масових звільнень з підприємства.
Працівники ХМЗ почали безстрокову акцію протесту
Працівники ХМЗ почали безстрокову акцію протесту
static.24.ua

Сьогодні лідер незалежного профкому заводу Петровець Леонід Немчонок повідомив, що 24 березня профком подав у Херсонський міськвиконком заявку на проведення безстрокової акції протесту перед будівлею ОДА і облради.

"Ми будемо проводити мінімум 2-3 години на добу в пікеті перед адміністрацією і повноцінну акцію протесту хочемо провести 27 березня та 30 березня, коли в Херсоні з поїздкою будуть Ющенко та Тимошенко відповідно", - повідомив Немчонок.

Також, за інформацією прес-служби Херсонської ОДА, до пікетників виходив голова Херсонської облдержадміністрації Борис Сіленков, який повідомив робочим про те, що в понеділок, 30 березня, область з робочою поїздкою має відвідати прем'єр-міністр України і тоді можливо буде вирішено питання про перспективи реалізації раніше анонсованої урядом програми підтримки підприємств сільгоспмашинобудування.

"Як тільки програма запрацює власник ХМЗ планує повернути весь персонал підприємства на робочі місця і навіть збільшити його чисельність до 1,5 тисяч осіб" - повідомив мітингувальникам губернатор.

Як повідомлялося, 24 березня у Києві відбулася акція солідарності з робочими Херсонського заводу, які борються проти руйнування підприємства та масових скорочень.

Нагадаємо, що працівники ХМЗ проводять акції протесту, вимагаючи виплати 5,5 млн. гривень боргів по зарплаті. 3 лютого вони захопили адміністративну будівлю заводу, а 2 березня - одне з приміщень ОДА. 18 березня, робочі ХМЗ знову пікетували Херсонську облдержадміністрацію.

19 березня керівництво заводу підтвердило інформацію про розсилку 200 повідомлень про скорочення працівників підприємства, але пообіцяло повернути їх всіх на виробництво відразу ж після прийняття обіцяних урядом програм. На наступний день Сіленков та директор заводу Сергій Грисюк підписали меморандум про затвердження бізнес-плану відновлення виробничої діяльності підприємства та соціального захисту її працівників.

Однак 23 березня робочі ХМЗ заблокували центральну прохідну і ворота підприємства. Немчонок тоді зазначив, що робочі вимагають підписати з участю трудового колективу уточнений меморандум про відновлення виробничої діяльності ХМЗ.

Згідно з меморандумом, підписаним 20 березня, відновити виробництво на ХМЗ планується в квітні, і довести його до докризового рівня до кінця поточного року. У 2009 році, зокрема, підприємство планує випустити продукцію на суму 169,553 млн. гривень, у тому числі 215 комбайнів Славутич на суму 156,950 млн. гривень.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь