Переключиться на мобильную версию

Модернізація ГТС: У Секретаріаті Ющенка дивуються "дивній" реакції Росії

У Секретаріаті Президента України заявили, що Російська Федерація залишається стратегічним партнером України, так само як стратегічним партнером Європейського Союзу, зокрема, в контексті поставок природного газу.
Суперечки навколо модернізації ГТС тривають
Суперечки навколо модернізації ГТС тривають
president.gov.ua

Про це під час прес-конференції для європейської преси заявив Уповноважений Президента України з міжнародних питань енергетичної безпеки Богдан Соколовський.

Він зазначив, що тема модернізації української газотранспортної системи з початку 2006 року обговорювалася з російською стороною на всіх рівнях - Глав держав та урядів, міністерств і корпорацій. "Це був перманентний процес", - запевнив він.

За словами Богдана Соколовського, Росію завжди запрошували на міжнародні форуми, в тому числі на енергетичний саміт у Києві 23 травня 2008 року, однак вона відмовлялася брати участь у багатьох таких заходах і, виходить, обговоренні питань із модернізації української ГТС.

"Тому виглядає дещо дивною реакція російської сторони. Хотілося б вірити, а я в цьому переконаний, що це зараз емоції, можливо, від недостатньої поінформованості, і сподіваюся, що ці емоції скоро минуться", - сказав Богдан Соколовський.

За його словами, українська ГТС є стратегічним інструментом взаємодії України, Європейського Союзу та Російської Федерації. "Дуже складно когось відділити від цього трикутника. Таким чином, наскільки цей інструмент буде надійним, сучасним - це і визначатиме стратегічне партнерство в цьому трикутнику на багато років вперед", - сказав Уповноважений Президента України.

Він запевнив у тому, що російські компанії, фахівці та фінансові установи - завжди бажані учасники співробітництва, в тому числі в контексті модернізації української газотранспортної системи.

"Але ця співпраця має бути за тими правилами і принципами, про які ми домовилися на конференції 23 березня і зафіксували в спільній заяві: це прозорість, комерційна привабливість, зрозуміле походження технологій, кредитів, а також зрозумілі варіанти повернення запозичень і розподілу прибутків від реалізації комерційно привабливих проектів", - наголосив Богдан Соколовський.

Він підкреслив, що підсумковий документ конференції - Спільна заява - свідчить про довіру до України з боку європейських партнерів і створює необхідні політичні та організаційні передумови для глибокого реформування українського газового сектора, включаючи ГТС, з метою приведення до стандартів і норм країн ЄС.

Богдан Соколовський зазначив, що пропозиція щодо модернізації повністю відповідає українському чинному законодавству, зокрема, в частині визначення форми власності та оператора газотранспортної системи.

Крім того, Спільна заява свідчить про те, що українська ГТС сприймається як невід'ємна частина системи поставок газу європейським споживачам, а також підтверджує її комерційну привабливість.

"Ми переконані, і це думка не тільки українських фахівців, що маршрути транспортування газу із сходу на захід через територію України є найбільш оптимальними з точки зору витрат на транспортування. І фізика, і закони гравітації, і закони лінійного простору дають безпосередню відповідь, що це найкоротший шлях поставок газу зі сходу. Мова йде не тільки про російський газ, але й про газ, який частково постачається з країн Центральної Азії та інших регіонів, про які зараз активно говорять як про перспективних постачальників, зокрема Каспійського регіону", - сказав Богдан Соколовський.

***

Як повідомлялося, вчора, 26 березня, офіційний представник Міністерства закордонних справ Росії Андрій Нестеренко заявив, що підписана 23 березня в Брюсселі декларація про модернізацію української газотранспортної системи є недружнім кроком стосовно Росії з боку України та ЄС.

23 березня, за підсумками міжнародної енергетичної конференції в Брюсселі було підписано спільну заяву між урядом України, Єврокомісією, Європейським банком реконструкції та розвитку, Європейським інвестиційним банком та Світовим банком.

У вівторок, 24 березня, президент РФ Дмитро Медведєв заявив, що Росія відкладає міжурядові консультації з Україною в зв'язку із прийняттям меморандуму про розвиток ГТС України.

МЗС України реакцію Росії на підписані домовленості назвало емоційною.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь