Переключиться на мобильную версию

ЗН: Експерти назвали основну геополітичну проблему України

Стосунки з Росією є головною геополітичною проблемою для України, переконані академік Володимир Горбулін і доктор політичних наук Олександр Литовченко.
Стосунки з Росією є головною геополітичною проблемою для України
Стосунки з Росією є головною геополітичною проблемою для України
utro.ua

Таку думку вони висловили у статті, опублікованій в тижневику Зеркало недели в суботу.   

Експерти, серед інших геополітичних викликів назвали руйнування міжнародних систем безпеки, уповільнення руху України в НАТО і можливість переходу заморожених конфліктів біля кордонів України в активну фазу.  

"Найбільшою проблемою є Росія. Нинішня ситуація дає Москві останній шанс для імперської силової політики. За оцінками американського розвідувального співтовариства для сенату США від 12.02.2009 року, призовні ресурси російської армії скоротяться вдвічі вже в період між 2005-м і 2018 роками", - констатують експерти.  

Також, на думку Горбуліна і Литовченка, геополітичне ослаблення Росії, викликане демографічними проблемами, може підштовхнути керівництво РФ до максимально рішучих дій найближчим часом.

"Те, чого Росія досягне найближчими роками, стане її ресурсом на тривалу перспективу. Отже, треба чекати рішучого російського наступу по всіх лініях. І ніяка фінансова або економічна криза не зупинить цей марш", - упевнені експерти.   

У статті зазначається, про посилення антиукраїнської пропаганди в російських медіа. "Останнім часом істотно змінилися тон і теми російської пропаганди, - зазначають автори статті.  

"У пресі, на телебаченні і перш за все в Інтернеті активно мусується тема неминучої вже в 2010 році війни між американською маріонеткою - помаранчевої Україною - і Росією", - повідомили експерти.

На думку авторів статті, не тільки був пригальмований  процес вступу України до НАТО, але й сама ця організація не демонструє бажання підтримувати геополітичні інтереси України.  

"Провідні країни Європи та США на самітах країн НАТО під час газового конфлікту продемонстрували неготовність до ускладнень у відносинах з РФ заради підтримки інтересів України", - констатують вони.  

Горбулін і Литовченко вважають, що залежність процесу інтеграції нових членів в НАТО від політичної волі Росії свідчить про брак політичної волі у Брюсселі.  

"На наш погляд, останні заяви генерального секретаря Яапа де Хооп Схеффера у Кракові щодо продовження розширення альянсу з урахуванням інтересів Росії свідчать про відсутність нових підходів і про певний інтелектуально-вольовий вакуум в Брюсселі", - пишуть експерти.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь