Переключиться на мобильную версию

Швеція спробує зблизити Україну і ЄС - експерти

Одним із пріоритетів Швеції на період її головування в ЄС стане поглиблення відносин Євросоюзу з Україною, повідомили джерела в дипломатичних колах.

Експерти Шведського інституту досліджень європейської політики вважають, що Стокгольм працюватиме над тим, щоб для України двері Євросоюзу не залишалися закритими.

Згідно із державною програмою на 2009 рік, Швеція планує підтримувати реформи в Україні і виділити на це майже 16,5 мільйонів євро. Перш за все, мова йде про захист навколишнього середовища, а також про гендерну рівність та боротьбу зі СНІДом.

Саме Швеція разом із Польщею є авторами ініціативи Східного партнерства, яку Стокгольм, очоливши ЄС у липні цього року, буде намагатися ефективно втілювати. Оскільки без зовнішньої підтримки, йдеться в аналітичній записці Міністерства закордонних справ Швеції, швидкість реформ в Україні буде дуже малою.
 
Водночас, українські політики скептично ставляться до ініціативи Східне партнерство, серед них і голова комітету Верховної Ради з питань європейської інтеграції Борис Тарасюк.

"Яка різниця у цифрах. На Східне партнерство виділено 600 мільйонів євро для шести країн на чотири роки. А Туреччині тільки на 2009 рік - стільки ж. І якщо ЄС не перегляне підхід фінансування проекту, він залишиться ідеологічним, а не практичним", - заявив Тарасюк.

Нагадаємо, Східне партнерство передбачає політичне та економічне зближення шести держав з Євросоюзом, але не передбачає можливості членства у цій організації. В рамках програми потрібно укласти угоди про полегшення візового режиму, створення зон вільної торгівлі та ін.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь