Переключиться на мобильную версию

Ющенко: Я спокійний - народ підтримає зміни в Конституцію

Президент України Віктор Ющенко сподівається на підтримку в суспільстві запропонованих ним конституційних змін. Про це Віктор Ющенко заявив, відповідаючи на запитання журналістів у Миргороді.
"Під партійний принцип потрапила вся система державного устрою", - сказав Віктор Ющенко.
"Під партійний принцип потрапила вся система державного устрою", - сказав Віктор Ющенко.
Фото Прес-служба президента

"Я абсолютно спокійний, що ці пропозиції матимуть підтримку в суспільстві, сподіваюся, що і в парламенті", - сказав Ющенко.

Президент зазначив, що він готовий пройти шлях громадської дискусії і вийти на загальнонаціональну згоду щодо змін в Основному Законі. Віктор Ющенко висловив переконання, що запропоновані ним зміни є останніми кроками, які ліквідують залишки адміністративного тоталітарного устрою в конституційному ладі України.

"Зміни Конституції повинні будуватися на традиціях, які акцептовані в демократичних країнах", - сказав Ющенко. Він зазначив, що таких змін досі ніхто ще не пропонував, і підкреслив, що вони передбачають відмову від значного обсягу повноважень, які зараз має Президент. За його словами, перш за все мова йде про право брати участь у формуванні місцевої та центральної виконавчої влади.

Віктор Ющенко підкреслив, що основний пріоритет пропонованих змін - децентралізація владних повноважень, починаючи з Президента. Президент пояснив, що запропоновані ним зміни ставлять за мету створити стабільну систему роботи державної влади, яка має вивести країну з перманентної політичної кризи, що існує впродовж багатьох років через надмірну концентрацію і дублювання владних повноважень.

"Нині політичні сили, які приходять в український парламент, в особі 2-3 людей, по суті, можуть робити парасольку над всією системою не лише виконавчої влади, а й над іншими інститутами держави", - сказав Президент. Ющенко заявив, що яскравим приклад цьому є "прецеденти політичного тиску парламенту на Національний банк, Фонд держмайна, систему органів прокуратури та судову владу".

"Під партійний принцип потрапила вся система державного устрою", - сказав Віктор Ющенко.

Президент пояснив, чому запропонував ввести двопалатний парламент в Україні. За його словами, верхня палата могла забезпечити стабільну роботу державних установ і позбавити її політичного забарвлення, а нижня палата - формувати виконавчу владу, приймати закони і займатися політичною діяльністю. При цьому Ющенко спростував тезу про те, що двопалатний парламент властивий країнам з федеративним устроєм.

"Стоїть питання, як зробити так, щоб всі інститути влади стали взаємозбалансованими водночас представляли єдину українську владу. Пропозиція складається з дуже чітких 9-10 кроків, які нам треба зробити, щоб нарешті вирішити споконвічну проблему конфлікту влади, яка триває в Україні багато років. Питання не в персонах, питання в процесах", - сказав Президент, зауваживши, що в цілому мова йде про демократичні принципи, які б сформували європейські основи публічної влади і державного устрою.

Як повідомлялося, вчора, 31 березня, Віктор Ющенко під час звернення до ВР виступив з пропозицією про створення двопалатного парламенту, що зафіксовано у запропонованому Президентом законопроекті про внесення змін до Конституції.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь