Переключиться на мобильную версию

Ющенко: Територія України ніколи не буде використана проти інтересів Росії

Президент України Віктор Ющенко заявляє, що на території його країни ніколи не будуть розташовані військові бази інших держав, а також ядерна зброя.
Віктор Ющенко
Віктор Ющенко
president.gov.ua

"Ми готові нашому сусіду, великому російському народу надати всі гарантії того, що наша територія ніколи не буде використовуватися проти інтересів кого-небудь, і Росії в тому числі", - заявив Ющенко у четвер в інтерв'ю радіостанції Эхо Москвы.

"У нас ніколи не буде чиїхось баз, ніколи не буде розташовуватися своя або чужа ядерна зброя", - сказав він.

Ющенко підкреслив: "Наша держава на рівні Конституції забороняє розташування на своїй території іноземних баз.

При цьому він зазначив, що понад 13 років тому Україна зробила "безпрецедентний для світу крок, коли 1,5 тисячі ядерних боєголовок вивезла зі своєї території до Росії".

"Національну політику самодостатньо формують Росія або будь-яка інша країна. Дозвольте і Україні сформувати політику з повагою до її суверенітету", - сказав він.

У зв'язку з цим, торкаючись можливої перспективи вступу України в НАТО, Ющенко сказав: "Це не загроза проти когось, це клуб, який бере відповідальність за цілісність території і суверенітет кожної держави, яка в нього увійшла. Це клуб, який відповідає на загрозу, яка приходить, а не загрозу, яка виходить. Тому ми повинні бути чесними перед своїми народами, Європа може знайти лише одну форму своєї безпеки - формування колективної безпеки, біполярного протистояння".

"Чи не виникає у вас запитання, чому всі сусіди, всі країни, які ще 20 років тому сповідували одну тактику, сьогодні знаходяться в іншій стратегії? У цій оборонній стратегії вони бачать єдиний спосіб захистити свою незалежність", - додав він.

Ющенко заявив, що українські військові не брали участі в російсько-грузинському конфлікті на Кавказі в серпні 2008 року.

"Я даю слово Президента, що до такої нісенітниці та абсурду Україна не має жодного відношення. Це російське заготовлення. Так обробляють громадян, так формується образ ворога в стосунках із сусідом", - сказав Ющенко.

"Ми готові бути відкритими в цьому питанні для будь-якої міжнародної комісії, для національної комісії. Ніякої військової присутності в грузинсько-російському конфлікті з українського боку не було, і велика крапка", - сказав Президент України.

Разом з тим він зауважив: "Що стосується військово-технічної співпраці - вибачте, це питання, які відносяться до нашого суверенітету. Ми не порушили жодного міжнародного зобов'язання ні стосовно Росії, ні стосовно Грузії, ні стосовно третьої країни".

Говорячи про постачання зброї Ющенко зазначив: "Точно такі ж наші поставки в Середню Азію, країни Балтії, Латинську Америку. Це поставки, які знаходяться на середньостатистичному рівні", - додав Ющенко.

Як повідомлялося, Ющенко заявив, що Росія і Україна багато втратили в своїх відносинах за останні 17 років.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь