Переключиться на мобильную версию

Ъ:У Соцпартії стався розкол

У суботу близько 300 членів Соціалістичної партії оголосили про вихід із неї і вступ в ідеологічно близьку партію Справедливість. За інформацією Ъ-Україна, найближчим часом лідером цієї партії стане Станіслав Ніколаєнко.
Ніколаєнко готовий очолити партію Справедливість
Ніколаєнко готовий очолити партію Справедливість
zn.ua

Як пише газета, 4 квітня відбулася всеукраїнська конференція Соціалісти за оновлення. Її проведення ініціювали два колишніх міністри-соціалісти Станіслав Ніколаєнко і Олександр Баранівський.

На партійну конференцію її організатори запросили не тільки представників низових організацій СПУ, але й лідерів інших лівих партій: Прогресивної соціалістичної партії Наталію Вітренко, Союзу лівих сил Василя Волгу, Соціалістичної України Володимира Гошовського і партії Справедливість Івана Чижа.

Видання повідомляє, що більшу частину своїх виступів члени президії та представники регіональних організацій СПУ присвятили критиці керівництва держави і темі економічної кризи.

За підсумками виступів учасники конференції підтримали проект резолюції Соціалісти за оновлення, де йдеться про необхідність забути "про минулу історію протистоянь і суперечностей" і виступити "єдиною силою" на президентських і парламентських виборах, пише Ъ-Украина.

Після перерви учасники конференції перейшли до обговорення внутріпартійного конфлікту в Соцпартії.

"Нинішні лідери СПУ зробили керівництво обласних організацій маріонетками в своїх руках. Сьогодні це означає одне - остаточну приватизацію партії невеликою групою осіб на чолі з Морозом, Мендусем (Ярослав Мендусь, секретар політради СПУ), Рудьковським (Микола Рудьковський, колишній міністр транспорту і зв'язку) . Вони самостійно розпоряджаються фінансами партії, розставляють кадри, які ще більше дискредитують СПУ, - майже кричав з трибуни Баранівський.

Після цього він закликав учасників конференції "піти новим шляхом - донести правду до широкого кола партійців, запропонувати їм вийти зі складу СПУ і влитися в політичну силу лівого спрямування - Справедливість".

Рішення про вступ до Справедливість підтримали практично всі присутні члени СПУ. Вже після конференції Чиж заявив, що готовий відмовитися від лідерства в партії.

"Мені Чиж запропонував, а я погодився. Думаю, через тиждень-два до Мін'юсту буде подано інформацію про зміну лідера. Партія може змінити назву, думаю, вона буде називатися партією За справедливу Україну", - додав Ніколаєнко.

Як повідомлялося, 21 березня політрада СПУ виключила зі своїх лав екс-міністра освіти Станіслава Ніколаєнка та екс-міністра аграрної політики Олександра Баранівського.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь