Переключиться на мобильную версию

В Українському центрі радіочастот розповіли, як врятувати свій мобільний

З 1 жовтня відключатимуть мобільні телефони, власники яких не зареєструють їх в Українському Держцентрі радіочастот, пише газета Сегодня.
80% усіх мобільних ввезено в Україну нелегально
80% усіх мобільних ввезено в Україну нелегально
filearchive.cnews.ru

"Якщо споживач купує легальний телефон у спеціалізованому магазині, продавець автоматично реєструє апарат у базі ІМЕІ, при цьому при покупцю перевіряється збіг коду телефону з кодом, внесеним в базу", - заявив заступник директора УДЦР Володимир Кириченко.

"Для цього набирається комбінація" * # 06 # введення "і на екран телефону приходять цифри коду ІМЕІ. Якщо номери збігаються, значить, телефон легальний та споживача не відключать в майбутньому від мережі. Якщо отриманий код не збігається з базовим, такий телефон оператори мобільного зв'язку відключать через три місяці, тому такий апарат купувати не варто ", - розповідає Кириченко.
Представники мобільних операторів у розмові з Сегодня підтвердили готовність відключати незареєстровані телефони.

Газета перевірила, як дотримуються закону продавці мобільних після вступу в силу цього рішення. Як виявилося, п'ять з п'яти магазинів при продажі мобілок в понеділок не пропонували покупцю перевірити код ІМЕІ.

Якщо телефон було куплено до 28 березня 2009 року, потрібно пройти реєстрацію, самому внести код ІМЕІ в базу даних у ДП Укрдержцентрі радіочастот. У першу чергу потрібно надати особисто або надіслати поштою копії документів на телефон: чек, накладну і паспорт, в якому вказаний код ІМЕІ.

Сегодня пише, що якщо підтверджуючих документів немає, наприклад втратили, доведеться написати заяву в Держцентр радіочастот з поясненням ситуації. У такому разі зобов'язані піти назустріч, але тільки до 30 червня - Держцентр у своєму рішенні на легалізацію трубок дав три місяці.

У тих, у кого є документи на телефон, термін для легалізації більш тривалий: до 30 вересня 2009 року, інакше жоден оператор зв'язку в Україні ваш телефон уже не підключать.

Сегодня також зазначає, що створення бази обліку мобільних телефонів, крім головного болю, принесе і реальну допомогу користувачу - вкрадені мобілки будуть швидко відключати, тому пропаде сенс їх красти.

Як розповіли в УДЦР, зараз створюється так звана база з чорним списком мобільних телефонів. Якщо апарат буде викрадено, господар повинен буде звернутися в міліцію із заявою про крадіжку. Слідчий передасть дані коду ІМЕІ всім існуючим в країні мобільним операторам і ті будуть зобов'язані відключити апарат від мережі.

Якщо телефон буде знайдено, то відповідна заява і міліцейський протокол дозволить підключитися до мережі знову. У МВС підтвердили таку схему боротьби з крадіжками. Вона активно використовується в Європі.

В Україні вступив в силу новий порядок ввезення та експлуатації мобільних телефонів. До 30 травня встановлено перехідний період, протягом якого реалізатори мобільних телефонів мають право подати до УДЦР перелік кодів IMEI.

УДЦР зобов'язаний безкоштовно внести їх до реєстру кодів IMEI. Оператори мобільного зв'язку до 30 травня 2009 року мають право обслуговувати телефони абонентів незалежно від наявності кодів IMEI в реєстрі даних.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Мы в соцсетях
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь