Переключиться на мобильную версию

Центр радіочастот заспокоїв українців: Старі мобільні відключати не будуть

Масового відключення мобільних телефонів, ввезених в Україну до вересня 2009 року, не буде, пише видання Сегодня.
Закон дозволяє легалізувати всі незаконно ввезені мобільні до 30 червня
Закон дозволяє легалізувати всі незаконно ввезені мобільні до 30 червня
sitc.ru

Учора газета Сегодня з посиланням на заступника директора ДП Укрдержцентр радіочастот Володимира Кириченка повідомила, що усі власники мобільних телефонів, нелегально ввезених в Україну (таких в Україні до 80%) повинні легалізувати їх у Центрі. Якщо вони цього не зроблять, такі телефони з часом будуть відключені мобільними операторами.

Кириченко пояснив, що насправді, "власникам тих мобільних, які вже купили чи куплять свої телефони до 30 червня, не знаючи - законні вони чи ні, спеціально ставить їх на облік не потрібно".

"Якщо вони будуть підключені операторами зв'язку до мережі до 30 липня, їх автоматично внесуть в базу кодів ІМЕІ (за допомогою якої будуть виявляти, які мобілки легальні, а які ні; ІМЕІ - це персональний ідентифікаційний код, який є у кожного телефона - ред. ) і користувачеві нічого реєструвати самому не доведеться ", - заявив Кириченко.

Після 30 липня оператори будуть підключати до мережі тільки легальні телефони (ті, які є у базі ІМЕІ). Щоправда, нелегальний телефон теж можна буде підключити, але лише на три місяці. Після того телефон відключать, за словами Кириченка, назавжди. Таким чином, користування контрабандними телефонами (а отже, і їх ввезення в Україну) втрачає будь-який сенс.

Кириченко визнав, що в результаті цього нововведення постраждають любителі iPhone, а також підробок Vertu. Оскільки в Україні відсутній офіційний імпортер iPhone, будь-яка його покупка після 30 червня буде незаконна і його оператор підключати до мережі не буде (правда, тих, які вже зараз ними користуються відключення не торкнуться, але нову модель вони вже не куплять, якщо тільки не почнеться легальний продаж iPhone). Що стосується підробок мобільних елітних марок, то про них, за словами Кириченка, можна буде забути.

За словами Кириченка, з 1 липня всім магазинам і оптовим продавцям буде заборонено торгувати незареєстрованими телефонами. З цієї дати, в магазині покупці будуть зобов'язані пропонувати перевірити телефон на відповідність коду ІМЕІ. Процедура буде такою: покупець вибрав телефон, після цього продавець зобов'язаний вставити свою sim-карту в телефон і відправити на короткий номер (буде створено до 30 червня) будь-якого оператора SMS код ІМЕІ (вартість повідомлення - 8 копійок).

Через секунду прийде відповідь: або "ваш телефон зареєстрований у базі", або - "ваш телефон не зареєстрований у базі і є нелегальним", або - "ваш телефон знаходиться в" чорному списку "(тобто крадений - останні, після заяви про крадіжку в міліцію автоматично повинні бути відключені оператором) ". Точно така ж процедура продажу буде і при купівлі телефону в інтернет-магазинах.

Якщо телефон не зареєстрований в базі, його купувати не потрібно. "А якщо торговці, порушуючи правила, вам таки продали" нелегала ", то сміливо подавайте на них до суду", - радить Кириченко.

Сьогодні вирішила запитати сірих постачальників мобільних телефонів, представники яких мають точки на столичному радіоринку Караваєві дачі.

"Так, ми не зможемо вже великими партіями закуповувати сірі мобілки. Особливо це торкнеться iPhone. Адже коди незаконно ввезені в країну телефони реєструвати не будуть, тому відпаде сенс їх ввозити і продавати. Але от до 30 червня ми постараємося якомога більше ввезти телефонів. Після цього будемо продавати вже зареєстровані апарати ", - розповів газеті бізнесмен Сергій, який торгує мобільними на столичному ринку.

Нагадаємо, в Україні набув чинності новий порядок ввезення та експлуатації мобільних телефонів. До 30 травня встановлено перехідний період, протягом якого реалізатори мобільних телефонів мають право подати до УДЦР перелік кодів IMEI.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Мы в соцсетях
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь