Переключиться на мобильную версию

Мельниченко заявив, що справу Ґонґадзе гальмують у Росії

Майор Микола Мельниченко вважає, що Генпрокуратура Росії відмовляється Ґонґадзе.
Мельниченко: Медведьку потрібно бути більш цинічним і наглим
Мельниченко: Медведьку потрібно бути більш цинічним і наглим
podrobnosti.ua

Про це він сказав в інтерв'ю газеті Сейчас.

Мельниченко зазначив, що відсутність ключових фігур у справі Ґонґадзе генерала Олексія Пукача та екс-глави МВС Юрія Кравченка "не дозволяє відтворити повну картину злочину".

"Але однозначно саме Кучма з Литвином були причетні до скоєння особливо небезпечних злочинів, які зафіксовані на записах. Навіть якщо Пукач прибуде в Україну, він ніколи не дасть свідчення проти Кучми чи Литвина. Упіймати Пукача, звичайно, потрібно, але зациклюватися на цьому - ні", - сказав він.

"Важливо інше: Медведько зараз повинен зробити акцент на тому, що Генеральна прокуратура Росії відмовляється допомогти слідству України в допиті конкретних осіб, які проводили переговори від імені Кучми в Москві в серпні-вересні 2004 року", - додав Мельниченко.

На запитання, хто конкретно в російському керівництві дав команду "спустити цю справу на гальма", майор відповів:

"Безпосередньо під егідою тодішнього президента РФ Путіна (в рамках комісії Кучма-Путін) проводились мої переговори в Москві. У них брали участь генерали ФСБ і представники Кучми. Нехай російська сторона відповість про нюанси цих переговорів, на яких умовах вони відбувалися, і хто був ініціатором ".

При цьому Мельниченко вважає, що генпрокурор Олександр Медведько "не гальмує розслідування цієї справи".

"Але він міг бути більш цинічним і нахабним, щоб закони виконувались, а слідство швидше просувалося. Наприклад, звернутися до МЗС з ініціативою направити ноту протесту в МЗС РФ про невиконання двосторонніх зобов'язань", - сказав він.

"Це ж могли б зробити Ющенко та Тимошенко. Але вони не дуже завзято відстоюють національні інтереси України, тому, претензії до них у мене є", - додав Мельниченко.

Як повідомлялося, Кабінет міністрів виділив 150 тисяч гривень Генпрокуратурі на проведення експертизи записів екс-працівника охорони Президента Миколи Мельниченка, які стосуються справи про вбивство журналіста Георгія Ґонґадзе.

Екс-президент України Леонід Кучма сподівається, що Георгій Ґонґадзе живий.

За матеріалами: Сейчас

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь