Переключиться на мобильную версию

Кучма: Я глибоко поважаю мужність українців, що стояли на Майдані

Колишній президент України Леонід Кучма назвав події 2004 року грубими політичними технологіями, привнесеними ззовні, заявивши, що в той час країна стійко розвивалося і жити ставало краще.
Кучма: Країна стійко розвивалася, набирала обертів економіка, людям стало жити значно краще
Кучма: Країна стійко розвивалася, набирала обертів економіка, людям стало жити значно краще
Кучма

Про це він сказав в інтерв'ю тижневику 2000, опублікованому в п'ятницю, коментуючи події 2004-го року.

"Адже тоді країна стійко розвивалася, набирала обертів економіка, людям стало жити значно краще. І тепер переконаний: ніяких революцій в Україні бути не могло. Та й не було. Те, що помаранчеві називали "революцією" такої не було. Україна зіткнулася із привнесеними ззовні грубими політичними технологіями по "проштовхуванню" угодного кандидата. Ці технології були абсолютно ідентичні тим, що застосовувалися раніше в Сербії та Грузії ", - сказав Кучма

Він заявив, що в суспільній свідомості дуже швидко сталася повалення лідерів Майдану. При цьому він висловив стурбованість нинішньою апатією в суспільстві та недовірою до всіх інститутів влади.

Кучма також зробив акцент, що ніхто з нинішніх правителів не прийшов "з вулиці".

"Вони і в роки мого президентства були, хто прем'єром, хто віце-прем'єр-міністром, міністром, а хто народними депутатами. Хоча тоді, під час подій Майдану, проголосили себе "новими ". Вони не змогли зрозуміти: можна обдурити людей красивими обіцянками , на зразок Десяти кроків назустріч людям, але лише на якийсь короткий час. Потім необхідна кропітка важка робота ...", - пояснив він.

"Я глибоко поважаю громадянську мужність сотень тисяч українців, що стояли на Майдані, хоча і вважаю, що вони тоді жорстоко помилилися ... але вони самі повинні були зрозуміти це. Якби влада тоді на підтримку Януковича застосувала силу, якби пролилася кров, якщо б, не дай Бог, вперше в нашій історії в політичному протистоянні загинули люди - виник би бар'єр, який не відомо змогли б ми коли-небудь подолати. А ще б виникла легенда про месію, якому не дали врятувати націю і привести її в "золотий вік ". Зараз же все гранично ясно. А ті, що стояли і лежали на промерзлому Майдані тепер мають можливість самі об'єктивно оцінити, за кого вони кричали і що в підсумку одержали", - зазначив Леонід Кучма.

Як повідомлялося, 5 березня екс-Президент України Леонід Кучма заявив, що на короткий термін готовий знову стати главою Української держави.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь