Переключиться на мобильную версию

ЧАЕС передали комплекс поводження з твердими радіоактивними відходами

Німецька компанія Nukem Technologies GmbH передала в експлуатацію Державного спеціалізованого підприємства Чорнобильська атомна електростанція промисловий комплекс поводження з твердими радіоактивними відходами (ПКПТРВ).
Німці передали ЧАЕС промисловий комплекс поводження з твердими радіоактивними відходами
Німці передали ЧАЕС промисловий комплекс поводження з твердими радіоактивними відходами
cspr.info

У церемонії відкриття комплексу взяли участь міністр з надзвичайних ситуацій України Володимир Шандра і голова представництва Європейської комісії в Україні Жозе Мануель Пінту Тейшейра.

Будівництво комплексу було розпочато у 2001 році. Вартість ПКПТРВ становить 47 млн. євро, з яких 43,5 млн. євро виділила Єврокомісія, а близько 3,5 млн. євро - державні кошти.

ПКПТРВ призначений для прийому, переробки та / або захоронення твердих радіоактивних відходів, накопичених за час роботи і зняття з експлуатації ЧАЕС, а також експлуатаційних РАВ об'єкту Укриття. Шандра подякував Єврокомісії за надане фінансування, а підрядникам - за виконану роботу.

У свою чергу Тейшейра зазначив, що співпраця ЄС та України в питаннях ядерної безпеки буде продовжуватися.

Шандра додав, що ПКПТРВ призначений виключно для поводження з українськими радіоактивними відходами, наголосивни, що ввезення відходів та відпрацьованого ядерного палива заборонено законодавством.

"Радіоактивні відходи будуть прийматися тільки від українських підприємств. У нас, на жаль, дуже багато радіоактивних відходів", - сказав міністр.

Шандра уточнив, що близько 92% усіх РАВ в Україні перебувають у Чорнобильській зоні відчуження, з них близько 22% - на промисловому майданчику ЧАЕС. За його словами, для переробки накопичених радіоактивних відходів знадобиться близько 10 років.

Як повідомляв Корреспондент.net, кілька днів тому спікер Верховної Ради Володимир Литвин запропонував перетворити Чорнобильську АЕС у підприємство для переробки радіоактивних відходів.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь