Переключиться на мобильную версию

В Україні названо головних ворогів преси

Головним ворогом преси в 2008 році за версією Інституту масової інформації та Київської незалежної медіа-профспілки став генеральний прокурор України Олександр Медведько.
В Україні названо головних ворогів преси
В Україні названо головних ворогів преси
podrobnosti.ua

Генпрокурор змінив на першому місці антирейтингу мера Києва Леоніда Черновецького, який в цьому році зайняв четверте місце.

За даними інституту, Медведько закрив кримінальну справу за фактом побиття журналістів СТБ депутатом парламенту Олегом Калашніковим, однак винні залишилися не покарані.

Крім того, Медведько дорікають у відсутності прогресу в розслідуванні справи Ґонгадзе. "Ніякої нової інформації щодо організаторів і замовників злочину в 2008 році не з'явилося", - заявили автори рейтингу.

Вони також зазначили, що прокуратура не реагувала на резонансні злочини проти журналістів, а також проігнорувала озброєне захоплення ТРК Крим кримськими депутатами, щоб перервати програму про НАТО.

Друге місце посів міністр внутрішніх справ Юрій Луценко, який, за словами авторів дослідження, в минулому році конфліктував з каналом 1 +1 і, зокрема, з журналістом Жаном Новосельцевим, а також допустив побиття співробітниками міліції фотокореспондентів під час акцій протесту проти незаконних будівництв в Києві.

На третє місце Інститут масової інформації номінував власників ЗМІ, які, за даними авторів проекту, порушують трудові права журналістів, безпідставно звільняють працівників, а також виплачують зарплати у конвертах.

Мер Києва Леонід Черновецький зайняв четверте місце в рейтингу. Його звинуватили в приховуванні від журналістів інформації щодо роботи КМДА і Київради, а також у конфлікті між прес-службою мера і журналістом СТБ Сергієм Андрушком, який намагався поставити київському меру питання.

Наступний рядок у списку зайняв мер Нової Каховки Володимир Коваленко, який, за словами авторів проекту, публічно називав журналістів які критикували його недоумками і ублюдками, а також продовжував їм загрожувати.

"16 березня минулого року побили керівника бюро розслідувань ТО Каховського плацдарму Сергія Цигипу, відомого критичними публікаціями про мера і його оточення", - зазначили в інституті.

На шостому місці розташувався народний депутат від Партії регіонів Сергій Ківалов, який конфліктував з автором програми Академія телеканалу СТВ.

Слідом за ним знаходиться його колега по партії Ринат Ахметов, який подав судовий позов проти інтернет-видання Обозреватель в Лондонський суд на суму 100 тисяч доларів.

Восьме місце в списку дісталося начальнику головного управління охорони здоров'я Черкаської облдержадміністрації Юрію Кувіті, дев'ятим виявилася голова Баришівської райради Київської області Анна Шевчук, а замикає десятку ворогів преси депутат Луцької міськради Микола Нікітюк.

Всеукраїнський антирейтинг Вороги преси Інститут масової інформації та Незалежна медіа-профспілка України оголошують в третій раз. Список складений у відповідності з моніторингом порушень прав журналістів та висновків 50 незалежних медіа-експертів та провідних журналістів Києва та областей України.

Як повідомлялося, антирейтинг Вороги преси-2007 очолив мер Києва Леонід Черновецький.

 

 

 

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь