Переключиться на мобильную версию

Київ здивований позицією Москви стосовно українських шкіл у Росії

МЗС України висловив здивування заявами російських дипломатів стосовно відсутності запитів на відкриття в Росії шкіл з навчанням українською мовою.
Київ здивований позицією Москви стосовно українських шкіл у Росії
Київ здивований позицією Москви стосовно українських шкіл у Росії
nbu.gov.ua

Про це заявив прес-секретар Міністерства закордонних справ України Василь Кирилич.

Він зазначив, що у полі зору МЗС України постійно знаходиться питання дотримання культурно-освітніх прав українських національних общин за кордоном. За його словами, особлива увага приділяється Росії, де проживає найчисленніша українська діаспора. "У зв’язку з цим не можемо залишити без уваги оприлюднену 27 квітня відповідь офіційного представника МЗС РФ Андрія Нестеренка на запитання ЗМІ щодо гуманітарних прав українців Росії" – сказано в повідомленні.

МЗС України вітає сам факт того, що російське зовнішньополітичне відомство приділило увагу питанню, яке українська сторона регулярно порушує під час міждержавних переговорів і консультацій на різних рівнях, зазначив Кирилич.

"Водночас описана у коментарі офіційного представника МЗС РФ картина повного вирішення проблеми доступу української общини Росії до здобуття освіти  рідною мовою не відповідає дійсності", - заявив Кирилич.

Зокрема, за його словами, у Москві, де, як стверджує МЗС РФ, проживає найбільша кількість етнічних українців (більше чверті мільйона жителів), немає жодної середньоосвітньої школи з українським етнонаціональним компонентом або викладанням української мови з першого по одинадцятий клас.

У 2008 році був ліквідований єдиний Український освітній центр, який діяв при московській загальноосвітній школі № 124.

"Таким чином, українці Москви залишилися без освітнього осередку, який офіційно діяв більше 10 років. На сьогоднішній день у російській столиці не лише молодші представники української общини, але навіть діти громадян України, які тимчасово працюють у різних секторах економіки міста, не мають можливості вивчати українську мову, що створює їм серйозні проблеми для продовження освіти по поверненню на Батьківщину", - зазначається в коментарі.

Крім того, як підкреслює прес-секретар МЗС, невирішеними залишаються питання не лише у столиці, але і в багатьох регіонах РФ.

"Викликає здивування позиція російської сторони з питання доцільності відкриття середньоосвітньої школи з повним циклом викладання українською мовою. Посилання на відсутність відповідного попиту з боку російських українців змушує пригадати відомі слова Тараса Шевченка: "Від Молдованина до фіна на всіх язиках всі мовчіть. Бо благоденствує ".

Стан забезпечення культурно-освітніх прав українців у РФ і росіян в Україні досліджувався в обох країнах у березні-квітні цього року Верховним комісаром ОБСЄ з питань національних меншин Кнутом Воллебеком.

"У цьому контексті подібні коментарі офіційного представника МЗС РФ до оприлюднення підсумків проведеного дослідження не можуть сприйматися інакше, як спроба здійснення впливу на позицію Верховного комісара ОБСЄ щодо цього питання", - підсумував Кирилич.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь