Переключиться на мобильную версию

Політологи не сумніваються у проведенні позачергових виборів Ради

Українські політологи вважають позачергові вибори у Верховну Раду цілком реальними, однак їхні терміни залежатимуть від дати проведення президентських виборів.
Політологи заявляють про можливість розпуску ВР
Політологи заявляють про можливість розпуску ВР
president.gov.ua

Зокрема, сьогодні директор Центру соціальних досліджень Софія Андрій Єрмолаєв зауважив, що Конституційний суд не дав чіткої відповіді на подання Президента щодо повноважень нової коаліції вносити кандидатуру прем'єр-міністра. "Конституційний суд умив руки, і відійшов від проблеми", - сказав експерт.

Єрмолаєв зауважив, що Президент визнав, що після рішення КС він не має бездоганних юридичних підстав, щоб прийняти рішення про розпуск ВР. При цьому, за словами політолога, з політичної точки зору Президент правий, оскільки у ВР немає дієздатної коаліції, і сумнівна легітимність уряду.

"Я не виключаю, що Президент може скористатися правом початку консультацій із провідними парламентськими силами, знаючи, що частина ВР - за позачергові парламентські вибори", - сказав Єрмолаєв.
Він також зауважив, що саме ці консультації можуть просувати ідею позачергових парламентських виборів. "Ніхто не сумнівається в тому, що цей парламент не зможе прожити повну каденцію", - сказав політолог. Водночас, за його словами, проведення позачергових виборів до ВР тісно пов'язано з датою президентських виборів.

Єрмолаєв зазначив, що коли КС визначиться з цим питанням, то дату позачергових виборів до ВР і буде визначено.

У свою чергу, директор Інституту глобальних стратегій Вадим Карасьов зазначив, що якщо КС не дасть чіткого визначення щодо дати проведення президентських виборів, то вони відбудуться 25 жовтня 2009 року.

При цьому він не виключив, що саме в цей день відбудуться і позачергові парламентські вибори. "І саме нинішній Президент Віктор Ющенко підпише указ про проведення позачергових виборів", - сказав політолог.

Водночас, на думку Карасьова, якщо вибори Президента відбудуться пізніше, ніж у жовтні, то позачергові парламентські вибори відбудуться раніше. "Позачергові вибори до ВР відбудуться або під час президентських виборів 25 жовтня, або раніше, якщо дату виборів Президента буде змінено", - сказав він.

Політолог також не виключив, що восени ряд політичних сил будуть намагатися знову висловити недовіру прем'єр-міністру, що і призведе до проведення одночасних позачергових виборів Президента та Верховної Ради 25 жовтня.

Нагадаємо, 30 квітня КС оприлюднив рішення за поданням Президента щодо формування уряду після створення нової коаліції. Згідно із прийнятим рішенням, внесення пропозицій Президенту щодо кандидатури прем'єра, а також згідно із Конституцією – питання кандидатур до складу Кабміну відноситься виключно до повноважень коаліції депутатських фракцій у ВР. Голова КС Андрій Стрижак заявив, що своїм рішенням суд не дав відповіді на запитання Президента щодо внесення коаліцією кандидатури прем'єра.

Водночас, представник Президента у КС повідомила, що Ющенко визначиться з питанням про можливе дочасне припинення повноважень Верховної Ради після докладного вивчення сьогоднішнього рішення суду, а також зазначила, що своїм рішенням КС ухвалив, що нова коаліція повинна вносити Президенту на розгляд кандидатуру прем'єра .

Однак, представник Ради в КС заявив, що на сьогоднішній день немає ніяких підстав для розпуску Верховної Ради. Прем'єр-міністр Юлія Тимошенко, у свою чергу, також висловила впевненість, що КС підтвердив відсутність підстав для позачергових парламентських виборів, і запевнила, що Раду не буде розпущено.

Політологи заявили, що КС не дозволив Ющенку розпустити Раду.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Мы в соцсетях
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь