Переключиться на мобильную версию

Опитування: Українці вважають День Перемоги справді великим святом

Понад дві третини громадян України (68,5%) вважають День Перемоги великим святом, ще 21,3% опитаних вважають цей день звичайним святом.
Українці вважають День Перемоги справді великим святом
Українці вважають День Перемоги справді великим святом
president.gov.ua
Про це свідчать результати соцопитування, проведеного Центром Разумкова.

За результатами опитування, не вважають День Перемоги святом 8,6% громадян України. Кількість тих, хто вважає цей день великим святом, дещо зменшилася в порівнянні з 2003 роком (71,7%).

Найбільшим святом цей день є для людей старшого покоління: серед респондентів, старших 60 років великим святом цей день вважають 78,9%, а серед опитаних у віці 50-59 років - 75,1%. У молодших вікових групах кількість тих, хто вважає 9 травня справді великим святом, дещо знижується і найнижчим є у групі у віці 18-29 років, де День Перемоги справді великим святом вважають 57,5% опитаних.

Серед регіонів України виділяється західний регіон, де День Перемоги великим святом назвали 27,6% опитаних, а 30,2% респондентів не вважають цей день святом. В інших регіонах великим святом День Перемоги вважають 77-82%.

Серед регіонів України виділяється західний регіон, де День Перемоги великим святом назвали 27,6% опитаних, а 30,2% респондентів не вважають цей день святом

Майже дві третини опитаних (64,6%) війну проти фашизму схильні називати Велика Вітчизняна війна і близько чверті (26,2%) називають цю війну Другою світовою. Інші відповіді дали 5,2% респондентів, решта вагалися з відповіддю. У порівнянні з квітнем 2003 року відповіді респондентів майже не змінилися.

Найбільше схиляються до назви Велика Вітчизняна війна опитані віком старше 50 років (68,2%), найменше - представники вікової групи 18-29 років, де Великою Вітчизняною цю війну називають 59,4%, а Другою світовою - 30 , 1%.

Серед регіонів України виділяється західний регіон, де війну проти фашизму Великою Вітчизняною називають 39,0% респондентів, а Другою світовою - 39,5%. В інших регіонах понад дві третини називають цю війну Великою Вітчизняною.

Респондентам також ставили запитання: "Протягом двадцятого сторіччя в історії України було багато подій, коли українці масово знищували один одного: це Перша і Друга світові війни, громадянська війна, політичні репресії. Як ви вважаєте, який з наведених шляхів вирішення взаємних образ є найкращим ? ".

Більше третини респондентів (35,8%) вважають, що винні обов'язково повинні бути покарані, навіть через багато років
Ледь менше половини опитаних (46,2%) обрали відповідь "потрібно примиритися і вважати, що не було ні правих, ні винних" . Водночас більше третини респондентів (35,8%) вважають, що винні обов'язково повинні бути покарані, навіть через багато років. Решта опитаних вагалися з відповіддю.

У порівнянні з квітнем 2003 року кількість прихильників думки про те, що винні обов'язково мають бути покарані, зросла з 19,6% до 35,8%. Водночас, кількість прихильників протилежної думки знизилася з 65,3% до 46,2%, що може свідчити про зменшення популярності ідеї толерантного ставлення до політичних опонентів.

На думку директора соціологічної служби Центру Разумкова Андрія Биченка, однією з головних причин таких змін є нетерпимість ставлення провідних політиків до своїх опонентів, яку вони демонструють публічно, а також політизація та радикалізація ставлення до історії з боку політиків.
Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь