Переключиться на мобильную версию

Безулик та Добровольська програли суд проти 1+1

Учора, 13 травня, Печерський районний суд міста Києва відмовив екс-ведучій телеканалу 1+1 Ганні Безулик, Людмилі Добровольській та Олесю Терещенку у задоволенні їх позову.
Суд визнав правоту 1+1
Суд визнав правоту 1+1
lenta.ru

Як повідомляє Телекритика, вони оскаржували указ про їх скорочення. Рішення прийняла суддя Олена Кафідолва. Третіми сторонами у цій справі виступають Київська незалежна медіа-профспілка та Національна рада з питань телебачення і радіомовлення. Позивачів у суді представляла Наталія Петрова, 1+1 - Лариса Варичева, Олександра Ткаченка - Тетяна Ярун.

Ведучі оскаржували указ про їх скорочення, підписаний генеральним директором каналу Олександром Ткаченком, наполягаючи на тому, що зміна редакційної політики каналу являла собою зміну умов праці, що давало їм право на звільнення з відповідною мотивацією, зазначає Телекритика.

18 листопада Терещенко, Безулик і Добровольська подали заяви про звільнення у зв'язку зі змінами умов роботи, однак вони не були підписані.

Пізніше Олександр Ткаченко заявив в інтерв'ю газеті Факты и комментарии, що намагався залучити ведучих до нових проектів, однак їх не влаштувала сума запропонованої винагороди. Добровольська і Безулик категорично спростували цю заяву. Ведучих було скорочено разом з низкою (за різною інформацією - від кількох десятків до понад 200 осіб) співробітників 1+1 на початку 2009 року, пише Телекритика.

Керівник департаменту інформаційного та суспільно-політичного мовлення телеканалу 1+1 Наталія Катеринчук, залучена у якості свідка, під час засідання зазначила, що причиною скорочень на каналі стала світова економічна криза. Разом з тим, за її словами, реалізовувалися плани по розширенню мовлення, що вимагало прийняття на роботу нових співробітників.

Разом з тим Катеринчук зазначила, що новий формат мовлення каналу передбачав появу нових облич, тому Терещенко в ефірі замінили Віталій Гайдукевич та Юлія Бориско. Це рішення було прийнято менеджментом каналу після консультацій з експертами компанії Central European Media Enterprises, яка є акціонером 1 +1.

Під час дебатів сторін представник позивачів Наталія Петрова каже, що Безулик, Добровольська і Терещенко, працюючи на 1+1 протягом тривалого часу, мали всі гарантії, передбачені трудовим законодавством.

"Разом з тим їх нелегально усунули від роботи в ефірі, їм не запропонували роботу на інших посадах, їх не попередили про звільнення за два місяці до указу, оскільки повідомлення були розіслані за адресами, де ведучі не проживають", - заявила адвокат.

За її словами, немає ніяких підстав вважати, що реальна кількість працівників каналу скоротилася, до того ж у січні 2009 року канал оголосив кастинг ведучих. "Тому є підстави вважати, що відбулося звільнення небажаних осіб", - резюмувала Петрова.

Крім того, за словами адвоката, звільнені в розпал сезону ведучі не змогли знайти пристойної роботи. "Добровольська до цього часу не працевлаштована, а доходи від тимчасової роботи, яку знайшла Безулик (авторської програма Я так думаю з Анною Безулик) та Терещенко (ведучий праймового випуску новин в НТКУ), не можна порівнювати з тими, які позивачі отримували на 1+1 ", - додала Петрова.

Адвокат також просила задовольнити позовні вимоги, скасувати укази про їхнє скорочення, відновити їх на роботі на їх посадах і стягнути заборгованість із зарплати за листопад, грудень і січень, загалом: Ганні Безулик - 47 747 грн., Людмилі Добровольській - 53 377 грн., Олесю Терещенку - 43 000 грн., повідомляє видання.

Петрова також просила суд зобов'язати відповідачів компенсувати позивачам моральний збиток за "ігнорування законів України та їх прав, передбачених редакційним статутом у разі зміни редакційної політики та усунення їх від роботи", - по 20 тисяч гривень кожному з відповідачів.

У свою чергу представник відповідача Лариса Варичева заявила, що зміни штатного розкладу на 1+1 було зроблено у відповідності з чинним законодавством. Крім того, підприємство вжило заходів щодо працевлаштування Безулик, Добровольської і Терещенка. За її словами, їм пропонували готувати випуски новин.

Вона також зазначила, що ніякі зміни до статуту 1+1 щодо редакційної політики не вносилося, і Нацрада з питань телебачення і радіомовлення, залучена до процесу в якості третьої сторони, не надала жодної інформації щодо внесення таких змін.

Телекритика пише, що поки невідомо, чи мають намір Безулик, Добровольська і Терещенко оскаржуватиме рішення суду.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Мы в соцсетях
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь