Переключиться на мобильную версию

Янукович пообіцяв незабаром почати роботу над програмою розвитку України до 2020 року

Президент України Віктор Янукович заявив, що в другому півріччі поточного року розпочнеться робота над створенням стратегічної програми розвитку України до 2020 року, а також виступив за створення в обласних і районних радах виконавчих органів.
Президент: Суспільство чекає, що всі сьогодні стане набагато краще, ніж було вчора
Президент: Суспільство чекає, що всі сьогодні стане набагато краще, ніж було вчора
АР

Про це Янукович заявив під час першого засідання Ради регіонів, яке відбулося в Адміністрації Президента 11 травня. Він зазначив, що очолювана ним вертикаль влади вже в червні запропонує перші конкретні реформи, які необхідно провести в країні.

"Коли вони (реформи) почнуть працювати і давати результати - життя покаже", - зазначив глава держави, додавши, що ефективній реалізації реформ заважають наслідки світової економічної кризи.

Водночас, він зауважив, що "новації, модернізації в країни повинні відбуватися постійно". "Суспільство очікує, що все сьогодні стане набагато краще, ніж було вчора. Безперечно, якби ми знали, як це можна зробити, ми б це зробили. Але рецепту такого немає", - сказав Янукович.

Разом з тим Президент взазначив, що за рахунок організації ефективної системи влади та ефективного використання наявних ресурсів необхідно поступово переходити від антикризових заходів до політики перспективного зростання. "Вже в другому півріччі почнемо працювати над стратегічною програмою розвитку України до 2020 року", - поінформував Президент.

Також під час першого засідання Ради регіонів Віктор Янукович заявив про доцільність внесення змін до Конституції, які передбачають створення в обласних і районних радах виконавчих органів. "Необхідно поставити крапку в питанні про двовладдя на місцях", - зазначив глава держави.

Він висловив думку, що в рамках проведення реформи місцевого самоврядування стало актуальним питання внесення змін до Конституції з метою розмежування повноважень місцевих державних органів та органів самоврядування. "Обласні, районні ради повинні отримати право формувати власні виконавчі органи. Поява таких органів поставить крапку в питанні двовладдя на місцях", - запевнив Янукович.

Водночас він зазначив, що "великі права означають велику відповідальність" і попросив уряд і губернаторів звернути увагу на "докорінне поліпшення виконавчої дисципліни керівників усіх рівнів". "Хочу наголосити, що особисто буду тримати ситуацію в регіонах під контролем", - сказав Президент.

Разом з тим, Віктор Янукович сказав, що вибори до місцевих органів влади не повинні проводитися за пропорційною системою і закритими партійними списками. Він зазначив, що очікує до 1 серпня пропозицій щодо зміни виборчого законодавства. "Система виборів за закритими партійними списками не виправдала себе на місцевому рівні. Депутати місцевої ради - це представник своєї територіальної громади, а не солдатів будь-якої політичної партії", - заявив глава держави.

У зв'язку з цим він відзначив необхідність розробки і прийняття нового законодавства про місцеві вибори. "Але це не повинно вирішуватися виключно центром. Нам важливо почути думку регіональних територіальних громад", - сказав Янукович. Звертаючись до присутніх на нараді керівників місцевих органів влади, Президент заявив, що очікує від них не пізніше 1 серпня пропозицій по системі організації та проведення місцевих виборів.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Віктор Янукович доручив прем'єр-міністрові Миколі Азарову і голові Ради міністрів АРК Василю Джарти розробити низку заходів для розвитку Криму.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Мы в соцсетях
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь